اطلاعات کلی درباره‌­ امارات متحده عربی

یکی از کشورهای موفق و خوش آتیه در خاورمیانه، کشور امارات متحده عربی می­باشد.  این کشور در جنوب غربی آسیا واقع شده و از شرق با کشور عمان و از جنوب با قطر و عربستان همسایه می باشد. امارات از شمال به کرانه های خلیج فارس و از شرق به دریای عمان می رسد. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این کشور در اختیار شما قرار دهیم.

کشور امارات متحده ی عربی، در دوم دسامبر 1971 و پس از استقلال از بریتانیا، از هم بستگی هفت شیخ نشین کوچک ایجاد گشته است. هر یک از این هفت امارت استقلال خود را حفظ کرده اند، اما تمام این کشور توسط یک امیر اداره می گردد و حکومت به صورت سلطنت مشروطه می باشد.امارات دومین اقصاد بزرگ جهان عرب را دارد و صادرات نفت خام در این کشور، روزانه بیش از 2 میلیون بشکه است. در حال حاضر امارات یکی از کشورهای ثروتمند منطقه و جهان می باشد که در مسیر رفاه اجتماعی و ارتقا سطح کیفی زندگی مردم، گام های موثری برداشته است.

کشور امارات دارای آب و هوای بیابانی می باشد و بخش شرقی کوهستانی و سردتر است، با این وجود توانسته اند با ایجاد شهرهای پر جاذبه، گردشگران زیادی از سراسر جهان به خود جذب کنند. به گونه ای که کشور امارات به منطقه ای بسیار جذاب در خاورمیانه برای توریست ها و همچنین مهاجرین تبدیل شده است. مساحت امارات حدود 83.600 کیلومتر مربع می باشد و دارای رتبه 115 جهانی به لحاظ وسعت می­باشد. با رشد صنعتی چشمگیری که داشته اند، موفق شدند که از سرزمینی بیایانی، آسمان خراش هایی غول پیکر ایجاد کنند تا به آن جا که امروز دبی به عنوان پنجمین مقصد گردشگری جهان می باشد. پایتخت امارات، شهر ابوظبی می باشد.

سیستم آموزشی امارات بسیار پیشرفته است و دارای زیرساخت های مناسبی نیز می باشد.

اقتصاد امارات

امارات کشوری کوچک اما با پتانسیل بالا برای درآمدزایی می باشد. اقتصاد این کشور توسط اقتصاد دانان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص گشته که در سال­های پیش رو می تواند سودآوری بسیار خوبی داشته باشد. امارات راهبردهای دقیقی را در سرمایه گذاری های خارجی زودبازده در نظر گرفته است و موفقیت های بسیاری در این زمینه کسب کرده است.

اقتصاد این کشور رتبه 32 جهانی را دارد. امارات در رقابت با قطر، بحرین و کویت، پیشرفت های بسیار جدی داشته است.

مطابق با بررسی ها، موزانه تجاری امارات حدود 299400 میلیون درهم می باشد. همچنین رشد واردات و صادرات در این کشور 90470000میلیون درهم ارزیابی شده است. امارات همچنین بیش از 12.35 تن ذخایر طلا دارد، این امر نشان دهنده ی گردش سرمایه بالا در این کشور می باشد.

در ارتباط با سرمایه گذاری های خارجی در این کشور، حدود 5210000 میلیون درهم اعلام گردیده که سبب شده رتبه بالایی را در زمینه ورود سرمایه گذاران خارجی داشته باشد.

در امارات آسانی کسب و کار حدود 47% اعلام شده است. این به این معنی است که برای رسیدن به درآمد خوب باید سختی کار را نیز تحمل کنید. ثبت شرکت در امارات نیز در حال افزایش است، به این معنی که وضعیت اقتصادی مناسبی در زمینه ساخت و ساز حاکم است. افراد برای زندگی در امارات باید توانایی پرداخت مالیات را نیز داشته باشند؛ چرا که امارات جز کشورهایی با رتبه­ی مالیاتی بالا می باشد.

ساختار سیاسی امارات

بالا ترین نهاد سیاسی در امارات، شورای عالی حکام است که از امارت­های هفتگانه تشکیل شده است. از وظایف این شورا می توان به تغییر سیاست کلی کشور، انتخاب رئیس جمهور، انتخاب نخست وزیر، انتخاب رئیس و قضات دیوان عالی اشاره کرد.

شهرهای مهم امارات

ابوظبی شهری با 972 کیلومتر مساحت که پایتخت امارات می باشد و در بخش ساحل جنوبی خلیج فارس قرار گرفته است، دارای دیدنی های بسیار و مناسب برای زندگی است.

دبی شهری بسیار پیشرفته و مدرن که یکی از امیرنشین های هفتگانه است و دارای جاذبه های گردشگری زیادی نیز می باشد. هزینه ی زندگی در این شهر بالاست.

شارجه از دیگر شیخ نشین های امارات است. شارجه 16 کیلومتر از ساحل امارات فاصله دارد و دارای مساحتی معادل 235.5 کیلومتر مربع است.

العین از زیباترین شهرهای امارات می باشد که دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار زیبایی می باشد و همینطور چشمه های زیادی دارد.

عجمان یکی دیگر از امیرنشینان امارات است و 33 درصد مساحت این کشور را به خود اختصاص می دهد.

راس الخیمه شهری است که در ساحل خلیج فارس قرار گرفته و دارای 65 کیلومتر طول می باشد.این مجموعه دارای طراحی بسیار خاص و دیدنی از فضاهای صخره ای و کوهستانی است. راس الخیمه برای مردم امارات دارای اهمیت بالایی می باشد.

فجیره شهری که در قسمت شرقی امارات واقع شده و بافت قدیمی با مساجد زیادی دارد. جز شهرهای ارزان و با هزینه ی مناسب می باشد.

ام القوین که از نظر گردشگری بسیار مورد توجه است و در شمال شرقی امارات واقع شده است. خور فکان منطقه ای از امارات است که از خاک آن جدا افتاده و دارای بنادر اصلی زیادی می باشد.

دبا شهری که قابلیت کشاورزی بسیار عالی دارد و جمعیتی حدود 26.395 نفری دارد.

گردشگری در امارات

امارات کشوری با فضاهای عجیب بیشماری است. برج خلیفه بلندترین ساختمان جهان، در دبی قرار دارد و معماری خاص و بی نظیری در جهان دارد. به طوری که به عنوان بهترین پروژه­ی معماری در جهان شناخته شده است.

جزیره­ی نخل نیز به صورت مصنوعی و دست ساز است که دورتر از ساحل امارات قرار گرفته و در 520 کیلومتری دبی می باشد. این پروژه دارای طرحی خاص است که تا 10 سال آینده تکمیل می گردد.

دبی لند بزرگترین پارک تفریحی جهان است و دو برابر دیزنی لند وسعت دارد. دارای بازار و مراکز خرید می باشد. هیدروپلیس اولین اقامتگاه زیردریایی در دنیاست و به منظره اقیانوس شهرت دارد. از دیوارهایی پلاستیکی و سقف­های گنبدی تشکیل شده و درون آن ماهی­ها قرار دارند.

جزایر مصنوعی که 300 جزیره کوچک را شامل می­شود و در طراحی آن از شن­های رنگی استفاده شده است. در این جزایر با هلی­کوپتر و قایق حمل و نقل صورت می­گیرد. همچنین دبی اسکی بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده امارات، بسیار زیبا و دیدنی است.

قوانین عمومی امارات

  • نوشیدن الکل در مکان های عمومی و اجتماع ممنوع است.
  • عکس برداری بدون اجازه از مردم امارات، توهین به مردم امارات، عکاسی از ساختمان­های حکومتی و ماشین­های تصادفی، حمل دارو بدون نسخه، شایعه پراکنی و خرید اجناس جعلی ممنوع است.
  • خوردن و نوشیدن در مکان­های عمومی در ماه رمضان ممنوع است.

مقاله­ی گردآوری شده اطلاعات کلی درباره­ی امارات متحده عربی را در اختیار شما عزیزان قرار داد. امیدوارم براتون مفید و لذت بخش بوده باشه.

سپاس از همراهی شما