بهترین راه اخذ اقامت کشور امارات متحده عربی چیست؟

پرچم امارات, پرچم امارات و نمایی از کشور

مهاجرت به یک کشور مسئله ای بسیارجدی و قابل تأمل است و قبل از اقدام برای مهاجرت، ابتدا باید تمامی قوانین و شرایط مهاجرت به کشور مورد نظر را بررسی کرد. بسیار پیش آمده که افرادی بدون داشتن اطلاعات کافی و صحیح اقدام به مهاجرت کرده اند و تجربه بسیار ناخوشایندی را برای خود رقم زده‌اند.

اخیراً تقاضا برای مهاجرت به کشور امارات با رشد چشمگیری همراه بوده است. با توجه به این که امارات یکی از اقتصادهای قوی منطقه است، افراد زیادی به دنبال شناخت راه هایی برای دریافت اقامت دائم آن هستند. لذا در این مقاله با پرداختن اختصاصی و علمی به روش های مهاجرت سعی در کمک به شما عزیزان داریم تا بتوانید بهترین و مناسب ترین روش مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

با ما همراه باشید.

ویزای طلایی

کشور امارات ، از کشورهای پادشاهی بسیار ثروتمند و غنی در جنوب غربی آسیا است. این کشور دارای جمعیتی حدود 8106000 نفر میباشد و مساحت آن 83600 کیلومتر مربع است. امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی جهان را دارد. با توجه به تغییرات گسترده ای که در سالیان اخیر در بخش های فرهنگی و اجتماعی این کشور ایجاد شده، مهاجران زیادی را که به دنبال سرمایه گذاری یا ایجاد شغل هستند از کشورهای مختلف به خود جذب کرده است. با اینکه امارات سیاست های جدیدی را برای سرمایه گذاران و نیروهای کار مهاجر در نظر گرفته، اما آنها نمی توانند مجوز اقامت دائم یا حق شهروندی این کشور را داشته باشند. با این شرایط، امارات دارای یک ویزای طلایی میباشد که اقامت بلند مدت 5 یا 10 ساله را با توجه به شرایط برای متقاضی فراهم میکند. کسانی که شامل دریافت این ویزا می باشند درپنج دسته قرار میگیرند، متقاضیان در مسیرهای سرمایه گذاری، خرید ملک، کارآفرینان، متخصصان در رشته های مختلف و نخبگان تحصیلی را شامل می شود. چنانچه فرد متقاضی ویزای طلایی واجد شرایط باشد، مجدداً ویزا برای او تمدید می گردد. کسانی که ویزای طلایی دارند، حق همراه داشتن افراد تحت تکلف خود را نیز دارند.

اقامت کاری

چنانچه قصد مهاجرت کاری به امارات را دارید، در ابتدا باید توانایی های خود را بسنجید و احتمال یافتن کار مناسب با توجه به توانایی ها و شرایط و تحصیلات خود را در این کشور بررسی کنید. از عواملی که در این بخش باید به آن توجه کنید، سلامت جسمانی، سابقه کاری، تحصیلات و سن می باشد. به جز این شرایط، شما در صورتی می توانید در امارات کار کنید که یک کارفرما از شما دعوت کند. به طور معمول این مجوز کار برای دوماه می باشد و تمامی هزینه های مربوط به استخدام شما بر عهده ی کارفرما است.

کارمندان مشغول کار

اقامت تحصیلی

از مهم ترین اولویت ها در امارات، کیفیت آموزشی است. افراد متقاضی تحصیل در امارات می توانند ویزای این کشور را از طریق اقامت تحصیلی به دست آورند. این افراد پس از پذیرش توسط دانشگاه مورد نظر، می توانند با داشتن نامه پذیرش تقاضای اقامت دهند. این ویزا عموماً برای دوره های کوتاه مدت 12 ماه می باشد ولی چنانچه دوره تحصیلی شما بلند مدت باشد، برای همان بازه زمانی صادر میشود. امارات دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی متنوعی می باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه های دولتی تنها برای شهروندان اماراتی می باشد و مهاجران می توانند در دانشگاه های خصوصی یا بین المللی تحصیل کنند.

دانشگاه های بین الملی امارات، رنکینگ مناسبی دارند. از جمله این دانشگاه ها، دانشگاه امریکایی شارجه و دبی، علم و صنعت عجمان، سوربن دبی و تعدادی دیگر از دانشگاه های خصوصی و بین المللی می باشند.

بسیاری از دانشجویان برای اینکه بتوانند در نهایت به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنند، دانشگاه های بین المللی امارات را انتخاب میکنند. با این حال هزینه تحصیل در امارات بالا می باشد و سالیانه 12 هزار دلار برای دانشجویان دانشگاه های بین المللی خواهد بود. این در حالی است که هزینه ی تحصیل در کشورهای اروپایی و کانادا مقرون به صرفه تر است.

پس از پایان دوره ی تحصیل، افراد می توانند اقامت خود را به اقامت کاری یا سرمایه گذاری تغییر دهند. در غیر این صورت، ویزای آن ها باطل خواهد شد.

اقامت سرمایه گذاری

امارات کشوری با اقتصاد قوی در منطقه و دارای موقعیت استراتژیک بین شرق و غرب می باشد و به منظور سرمایه گذاری مناسب است. چرا که این کشور دارای زیرساخت های پیشرفته و اقتصاد آزاد و بهره مند از نفت و گاز و شرایط ایده ال دیگر می باشد. افراد متقاضی باید طرح تجاری روشن و مناسبی داشته باشند. در این صورت احتمال موفقیت این افراد بیشتر است. ویزای سرمایه گذاری عموماً به مدت 2 تا 3 سال می باشد و پس از آن نیز قابلیت تمدید دارد. در امارات فعالیت های اقتصادی به طور معمول در سه دسته بازرگانی، حرفه ای و صنعتی می باشد. فعالیت خود را باید با توجه به شرکتی که قصد تأسیس آن را دارید مشخص کنید. این شرکت می تواند بصورت سهامی خاص یا عام باشد. در شرکت های با سهامی خاص سرمایه اولیه حداقل 5.000.000 درهم و در شرکت های با سهامی عام حداقل 30.000.000درهم می باشد.

در مناطق آزاد، با توجه به منطقه، میزان سرمایه متفاوت است. کسب اقامت در امارات از طریق سرمایه گذاری بطور موقت امکان پذیر است و راهی برای کسب اقامت دائم نمی باشد.

سرمایه گذاری در امارات

نوع دیگری از اقامت، تحت عنوان خود حمایتی می باشد که فرد پس از 55سالگی چنانچه تمکن مالی داشته باشد (ماهیانه 20هزار درهم از بازنشستگی یا یک میلیون درهم سپرده یا ملک با ارزش حداقل 2میلیون درهم در دبی) حق دریافت این ویزای 5 ساله با قابلیت تمدید را دارد.

اقامت با ازدواج

در امارات اگر مرد اماراتی با زن غیر اماراتی ازدواج کند، تا3سال اقامت موقت و پس از آن در صورت تعهد اقامت دائم و تابعیت به زن داده می شود به این شرط که تابعیت قبلی خود را باطل کند. اگر زن اماراتی با مرد غیر اماراتی ازدواج کند، پس از3 سال تعهد، به مرد اقامت دائم می دهند ولی تابعیت نه.

اقامت با تولد

تابعیت در امارات از خون پیروی می کند و افرادی که فرزند خود را در خاک این کشور به دنیا می آورند، چنانچه خون اماراتی از طرف پدر و مادر نداشته باشد، تابعیت نخواهد داشت.

اقامت با پناهندگی

امارات در قبال پناهندگان هیچ مسئولیتی را قبول نمی کند و تابع قوانین حقوق بشر نمی باشد. پناهندگان در این کشور وضعیت مطلوبی نخواهند داشت.

اقامت هنرمندان و افراد فوق موفق

چنانچه دارای رزومه ی درخشان هنری، ورزشی و فرهنگی باشید، می توانید اقامت کشورهای امریکا و کانادا را دریافت کنید اما امارات برای این اشخاص شرایطی را مهیا نکرده است، بنابراین مقصد مناسبی برای هنرمندان و افراد موفق نخواهد بود.

به طور کلی برای اخذ اقامت دائم کشور امارات، هیچ راه کوتاه مدتی وجود ندارد و تنها می توانید با تمدیدهای پیاپی اقامت موقت خود، پس از 30 سال به حق شهروندی و تابعیت این کشور دست یابید.

این مقاله جهت آشنایی شما عزیزان با بهترین روش های مهاجرت به امارات گردآوری گردید. می توان گفت که بهترین راه با توجه به شرایط هر متقاضی متفاوت است. بنابراین با مطالعه شرایط ذکر شده، مناسب ترین راه برای دریافت اقامت امارات را انتخاب کنید. امیدوارم این مقاله براتون مفید و لذت بخش بوده باشه.

با سپاس از همراهی شما

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام