روش های مهاجرت به دبی

امروزه مهاجرت به مسئله­ ای جدی برای افراد تبدیل شده است. قبل از اقدام برای مهاجرت، ابتدا باید شرایط و روش­های مهاجرت را بررسی کرد. چنانچه بدون بررسی­های لازم، اقدام به مهاجرت کنید، ممکن است شرایط بسیار نامناسبی را تجربه کنید.

در چندین سال گذشته، روشهای مهاجرت به دبی به یک مسئله برای مهاجرین تبدیل گشته است. با توجه به این­که  امارات متحده عربی یکی از اقتصادهای قوی منطقه است، افراد زیادی آرزوی دریافت اقامت دائم آن ­را دارند. ما در این مقاله سعی داریم با بررسی روشهای مهاجرت به دبی و کشور امارات، درانتخاب بهترین روش  به شما عزیزان کمک کنیم.

مهاجرت به دبی

پس از پیشرفت­های وسیع دبی در زمینه رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی، روشهای مهاجرت به دبی و دریافت اقامت امارت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. امارات از بین متقاضیان مهاجرت به دبی، کارگران، متخصصان و کارمندان را جذب کرده است، اما قوانین ویزای آن برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت، بسیار سختگیرانه می­باشد.

امارات دارای سیاست­های مالیاتی قابل توجهی است. در امارات برای برخی از واجدین شرایط، معافیت­های مالیاتی وجود دارد که از روش­های جذب سرمایه خارجی دربخش خصوصی است. وجود استانداردهای بالای زندگی، شرایط پیشرفت و توسعه شغل، ثبات شرایط اقتصادی و سیاسی از مزایای مهاجرت به دبی است.

نکته قابل توجه اینست که امارات به مهاجرین ویزای اقامت دائم، حق­شهروندی و پاسپورت نمی­دهد. به بیان دیگر، مهاجران با هیچ روشی، به عنوان جمعیت بومی این کشور شناخته نمی­شوند. اما می­توان با دریافت مجوزهای اقامت­ کوتاه مدت، به اهداف کاری خود در امارات رسید.

Dubai Future Council meeting

مهاجرت کاری به دبی

کشور امارات از بین افراد متخصص و استعداد برتر، نیروی کار جذب می­کند. چنانچه افراد واجد شرایط باشند، ویزای طلایی دریافت می­کنند. این یک ویزای بلند مدت 10 ساله می­باشد. واجدین دریافت این ویزا شامل افراد با مدرک فارغ­التحصیلی دکتری از دانشگاه­های ممتاز جهان، پزشکان و مهندسین کامپیوتر، الکترونیک، برنامه نویسی، برق و بیوتکنولوژی و دانش آموزان­ممتاز در مقطع متوسطه، دانشجویان ممتاز با حداقل معدل 3.8GPA  و بعضی از سرمایه گذاران می­باشند. افراد متخصص هوش مصنوعی، تحلیل داده­ها و اپیدمیولوژی نیز واجد شرایط اخذ این ویزا هستند. به صورت کلی ویزاهای کشور امارات به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت می­باشند. از ویزاهای کوتاه مدت شامل ویزاهای توریستی، درمانی، ترانزیت و غیره می­باشند.

از جمله مهم­ترین روشهای مهاجرت به دبی می­توان به دریافت ویزای کاری اشاره کرد. میانگین درامد ماهیانه در دبی 16800 درهم می­باشد و کمترین میزان حقوق 2270 درهم و بیشترین آن 74300 درهم اعلام گردیده است. بر اساس قانون اداره کار این کشور، ساعت کاری 8 ساعت در طی روز و 48 ساعت در هفته می­باشد و کارمندان اجازه­ی اضافه کاری نیز دارند، به این صورت که حقوق اضافه کاری در روز 25 درصد و در شب 50 درصد محاسبه می­گردد. تایم اضافه کاری در شب از 9 شب تا 4 صبح می­باشد.

افرادی که متقاضی مهاجرت به دبی می­باشند، لازم است که شرایط کاری آن را قبل از تصمیم گیری به درستی بررسی کنند. چرا که برخی از شرایط با سلیقه­ی افراد سازگار نمی­باشد. به عنوان مثال، در برخی از شرکت­ها ساعت کاری در بعضی از روزهای سال، به طور شبانه تعریف می­گردد. برخی از کارفرماها به مدت 6 ماه اجازه­ی مرخصی به افراد خود را نمی­دهند. بر اساس قانون کار افرادی با 6 ماه سابقه کاری تنها 2 روز در ماه اجازه مرخصی خواهند داشت و پس از یکسال سابقه، می­توانند 30 روز در سال را مرخصی بگیرند.

افراد متقاضی، باید تسلط کافی به زبان­های عربی و انگلیسی را داشته باشند. از جمله مشاغل پر تقاضا در این شهر می­توان به مهندسی معماری، مهندسی فناوری اطلاعات، نرم افزار و گرافیست، بازاریابی و تخصص در رسانه، نمایندگی فروش، آشپزی، مشاور املاک، منابع انسانی، هتل داری، خدمات درمانی، منشی گری و کارهای دفتری اشاره کرد.

از دیگر شرایط مهاجرت به دبی، تمکن مالی، شرایط سنی 18 تا 45 سال، پیشنهاد شغلی از کارفرمای شرکت و با پروانه ی معتبر، نامه ی کارفرما با شرح وظایف شغلی و همچنین نامه از اسپانسر می­باشد.

مهاجرت با خرید ملک

در دبی می­توان با خرید ملک، اقامت امارات را به دست آورد. اگرچه که این اقامت، سبب دریافت اقامت دائم و یا حق شهروندی و پاسپورت نمی­شود.

در صورت خرید ملکی با ارزش یک میلیون درهم و بیشتر، مجوز اقامتی تحت عنوان Estate Investor صادر می­شود. باید در نظر داشت که ملک خریداری شده باید در منطقه مورد تایید اداره مهاجرت باشد. در صورت خرید ملک، مجوز اقامتی دو ساله برای افراد صادر می­شود که پس از منقضی شدن، چنانچه ملک هنوز به نام متقاضی باشد، مجوز اقامت می­تواند تمدید شود. همچنین توجه داشته باشید که در این مدت باید در خانه ساکن بود و یا هر 180 روز یک بار به امارات سفر کرد. چنانچه این موارد رعایت نشود؛ ویزای شما لغو خواهد شد.

از دیگر شرایط برای اخذ ویزا با خرید ملک می­توان موارد زیر را بیان کرد:

  • افراد خانواده باید دارای بیمه درمانی باشند.
  • درآمد ماهیانه حداقل 10000درهم یا معادل آن به ارز خارجی

مسئله دیگری که بسیار حائز اهمیت است اینست که خرید ملک در دبی سبب اخذ اقامت امارات می­شود؛ ولیکن فرد متقاضی اجازه­ی کار در طی دوره سرمایه گذاری را نخواهد داشت.

خرید ملک به ارزش یک میلیون درهم واجد دریافت اقامت دوساله، ملک به ارزش 2 تا 10 میلیون درهم واجد اخذ اقامت 5 ساله و خرید ملک با ارزش بیش از 10 میلیون، اقامتی ده ساله را برای شما فراهم می­آورد.

residency marriage dubai

مهاجرت از طریق ازدواج

در این روش، چنانچه مرد اماراتی، با زن غیر اماراتی ازدواج کند، در سه سال اول زندگی، به زن اقامت موقت داده می­شود و در صورت تعهد به ازدواج، اقامت دائم می­گیرد. چنانچه زن تابعیت پیشین خود را سلب کند، می­تواند حق شهروندی این کشور را نیز بگیرد. در صورتی که زن اماراتی با مرد غیر اماراتی ازدواج کند، در سه سال اول زندگی، مرد می­تواند اقامت موقت داشته باشد و در صورت تعهد، می تواند اقامت دائم نیز داشته باشد؛ اما تحت هیج شرایطی نمی تواند حق شهروندی داشته باشد.

همچنین ازدواج باید به صورت رسمی و بر اساس قوانین کشور امارات صورت گیرد و یک نسخه امضا شده از ثبت آن به دادگاه دبی، وزارت دادگستری و امور خارجه اعطا گردد.

مهاجرت از طریق تولد

در کشور امارات، حق تابعیت نه از طریق خاک، بلکه از طریق خون، منتقل می­گردد. بنابراین فرزندی که پدر و مادر اماراتی نداشته باشد، در صورت تولد در این خاک، تابعیت این کشور را نخواهد داشت.

اقامت دائم

دریافت پاسپورت این کشور و اقامت دائم آن، با توجه به این که پاسپورت امارات تا سال 2019 قدرتمند ترین پاسپورت در جهان بوده است، دارای قوانین بسیار سختگیرانه میباشد.

تمامی روشهای مهاجرت به دبی، تنها منجر به دریافت اقامت کوتاه مدت در امارات می­گردد.­ اما می­توان با حضور پیاپی در این کشور، پس از 30 سال، به اقامت دائم و حق شهروندی دست یافت.

مقاله ی زیر جهت کسب اطلاع بیشتر شما عزیزان از روشهای مهاجرت به دبی گردآوری گردید. امیدوارم براتون مفید و لذت بخش بوده باشه.

با سپاس از همراهی شما

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام