اجاره اتومبیل در امارات چگونه است؟

خودرویی در دبی

کشور امارات یکی از کشورهای توریستی حاشیه خلیج فارس است، در صورت سفر به این کشور ثروتمند می‌توانید با ماشین های بسیار لوکسی چون بوگاتی و یا بنز آخرین سیستم رفت و آمد کرده و لذت ببرید. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در کشور امارات حتی ماشین‌های پلیس نیز جزو ماشین های لوکس و گران قیمت محسوب می‌شوند.

در کشور امارات امکان اجاره ماشین‌های مختلف وجود دارد، در واقع شما می‌توانید به راحتی هر مدل ماشینی که مد نظر دارید را برای مدت زمانی معین اجاره کرده و خود را از رفت و آمد با تاکسی یا اتوبوس خلاص کنید. از این رو در سایت خبیر دبی قصد داریم تمام شرایط و نکاتی که می‌بایست برای اجاره ماشین در امارات در نظر داشته باشید را برای شما بازگو کنیم. پس در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

اجاره خودرو در امارات

از آنجایی که کشور امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه است مردم آن دوست دارند لوکس‌ترین و گران قیمت‌ترین ماشین‌ها را سوار شوند، از این رو همانطور که گفتیم می‌توانید هر نوع ماشینی که دوست دارید را در مدت اقامتتان در امارات سوار شوید.

برای این منظور می‌توانید حتی قبل از شروع سفرتان به کشور امارات از طریق راه‌هایی که وجود دارد ماشین مورد نظر خود را رزو کرده و بعد از ورود به کشور امارات با خودروی اختصاصی سفر خود را آغاز کنید. اجاره خودرو در امارات بسیار راحت و ساده است تنها نکته‌ای که باید برای اجاره خودرو در امارت به یاد داشته باشید آگاهی درمورد قوانین راهنمایی و رانندگی این کشور می‌باشد.

شاید فکر کنید که هزینه اجاره یک خودرو لاکچری با یک خودروی ساده تفاوت زیادی در این کشور دارد، اما باید بگوییم که کاملاً در اشتباهید چرا که هزینه آن‌ها تفاوت چندانی با یک دیگر نداشته و با توجه به سلیقه خود می‌توانید ماشینی مناسب اجاره کنید. پرطرفدارترین خودروهایی که در امارات اجاره داده می‌شوند فراری، لندکروز، بوگاتی، لامبورگینی و ماشین های این چنینی هستند. اما خودروهای کلاسیکی مانند رولز رویس معمولاً برای مراسم ازدواج یا مهمانی‌های رسمی به همراه راننده اجاره داده می‌شوند.

سه خودرو در کشور امارات

شرایط اجاره اتومبیل در امارت

همانطور که در بالا نیز گفتیم اجاره اتومبیل در کشور امارات بسیار ساده و راحت بوده و تنها کافی است به شرایط و نکاتی که در ادامه ذکر می‌کنیم توجه شود.

اولین شرط برای اجاره ماشین در کشور امارات شرایط سنی است. برای اجاره اتومبیل در این کشور حتماً می‌بایست سن شما بیشتر از 23 سال بوده و مشخصات دقیق محل سکونت به همراه مشخصات شخصی و یک شماره همراه در اجاره نامه ذکر گردد.

برای اجاره اتومبیل قبل از سفر نیز می‌بایست مدارک مورد نیاز که شامل پاسپورت و گواهینامه می‌باشد را اسکن کرده و به آژانس مورد نظر ارائه دهید. علاوه بر آن تاریخ و ساعت دریافت ماشین و تحویل آن نیز باید از قبل مشخص گردد. به یاد داشته باشید که برای اجاره ماشین در اجاره نامه محل تحویل نیز ذکر شود.

 

چگونگی اخذ گواهینامه بین المللی برای اجاره ماشین در امارات

با توجه به اینکه گواهینامه بین المللی برای اجاره اتومبیل در کشور امارات ضروری است از این رو برای اخذ آن می‌بایست به سازمان اتومبیل رانی و جهانگردی کشور رفته و گواهینامه داخلی خود که اعتبار دارد را به همراه داشته باشد. توجه کنید که گواهینامه شما حتماً باید بیشتر از 45 روز اعتبار داشته باشد؛ در غیر این صورت موفق به دریافت گواهینامه بین المللی نخواهید شد.

اگر قصد دارید که گواهینامه بین المللی با اعتبار یک سال اخذ کنید می‌بایست گواهینامه داخلی‌تان حداقل 3 سال اعتبار داشته باشد. به غیر از گواهینامه داخلی مدارکی چون یک قطعه عکس ۴ × ۳، اصل گذرنامه، گواهینامه بین المللی قبلی در صورت دارا بودن، فرم درخواست به دو زبان انگلیسی و فارسی را به همراه داشته باشید.

هزینه اجاره اتومبیل در امارات

در طی مدتی که اتومبیل در اختیار شما قرار می‌گیرد تمام هزینه‌های مربوط به سالینک و جریمه‌های راهنمایی و رانندگی نوشته شده و پس از تحویل ماشین از شما مطالبه می‌گردد. بیشتر مواقع آژانس‌های ارائه دهنده برای هر جریمه علاوه بر مبلغ جریمه 40 درهم امارات نیز به عنوان شارژ از شما دریافت می‌کنند.

حال ممکن است از خود بپرسید که سالینک به چه چیزی گفته می‌شود؟! در پاسخ باید بگوییم سالینک در واقع همان پرداخت عوارضی در ایران می‌باشد. در صورتی که در یک سری از خیابان‌ها و مناطق تردد کنید باید هزینه سالینک بپردازید.

سیستم سالینک در سال 2007 میلادی در امارات راه اندازی شد، هدف این سیستم پرداخت‌های جاده‌ای عنوان شده است. تمام مناطقی که برای تردد به آن باید سالینک پرداخت کنید کاملاً مشخص می‌باشد، البته این نکته را هم می‌بایست یاد آور شویم در برخی از مناطق عضو سیستم سالینک تردد در روز پنجشنبه از ساعت 10 شب تا صبح جمعه ساعت 9 رایگان است.

چند خودرو در دبی نزدیک دریایا
خودرو لوكس در دبی

به غیر از آن در صورتی که ماشین با راننده اجاره شود هزینه آن بیشتر شده چرا که دستمزد راننده به صورت جداگانه دریافت می‌شود. معمولاً برای ماشین‌های معمولی و مدل پایین دستمزد راننده بین 250 درهم تا 300 درهم بوده و برای ماشین‌های لوکس و گران قیمت به 400 درهم نیز می‌رسد. علاوه بر این درصورتی که کودک نوزاد به همراه دارید می‌بایست با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی کشور امارات برای او نیز یک صندلی مخصوص اجاره کنید. هزینه صندلی کودک نیز به صورت روزانه محاسبه می‌گردد.

سخن آخر

در صورتی که شما قانون‌مند نبوده و به قوانین راهنمایی و رانندگی اهمیت زیادی نمی‌دهید باید بگوییم که اجاره ماشین برای شما ممکن است هزینه‌های مالی فراوانی را به همراه داشته باشد. چرا که هزینه جریمه رانندگی در امارات بالا بوده و پلیس های راهنمایی و رانندگی این کشور به شدت قانون‌مند و سخت گیر هستند، در صورت انجام هر گونه تخلفی پلیس امارات به شدت با شما برخورد می‌کند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفر به امارات متحده عربی به دیگر صفحات خبیر دبی مراجعه کنید.