تمدید پروانه کسب در دبی

تمدید پروانه کسب در دبی، کار چندان دشواری نیست. کافیست با این نوشته همراه باشید تا تمام اطلاعاتی را که در این باره لازم دارید بدست بیاورید.

تمدید پروانه کسب در دبی، اقدامی است که از جانب امارات متحده عربی برای تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در دبی اجباری شده است. 

 

این فرآیند تحت نظارت وزارت توسعه اقتصادی در دبی و به صورت سالانه انجام می‌شود.

3 40

در کل، تمدید پروانه کسب در دبی، کار چندان سختی نیست اما متقاضیان، ممکن است برای انجام این کار به تهیه اسناد مختلفی نیاز داشته باشند. به علاوه باید به موقع، پروانه کسب خود را تمدید کنند تا گرفتار مشکلاتی مانند جریمه، ممنوعیت کسب و کار یا برخی دیگر از مسائل جدی نشوند.

پروانه کسب در دبی به چه معنی است؟

پروانه کسب یا پروانه تجارت در دبی به شما اجازه می دهد در این شهر برای ایجاد یک کسب و کار یا تجارت اقدام کنید. این یک مدرک قانونی و مجوزی برای فعالیت شرکت شما در یک حوزه اقتصادی مشخص است. 

 

داشتن پروانه کسب در دبی، هیچگونه مالکیتی بر ملکی که شما در آن فعالیت اقتصادی دارید، ایجاد نمی‌کند. این فقط یک سند ساده است که قانونی بودن تجارت شما را نشان می دهد. 

 

اگر کسب و کار خود را در دبی راه اندازی کرده اید، ضروری است که مجوز تجارت خود را بگیرید و به صورت سالانه آن را تمدید کنید تا شرکت شما به صورت قانونی بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. لازم نیست به هیچ وجه نگران تمدید پروانه کسب در دبی باشید. این کار را به سایت خبیر دبی بسپارید تا ظرف مدت کوتاهی مجوز شما تمدید شود.

هتل تاج دبی
7-40.jpg

پس از ثبت شرکت و اخذ اقامت دو ساله در دبی، هر پروانه کسبی که برای شما صادر می شود فقط یک سال اعتبار دارد و باید هر سال تمدید شود. نکته مهم اینجاست که درخواست تمدید پروانه کسب باید زمانی ارسال شود که هنوز پروانه کسب شما بیش از 30 روز، زمان انقضا داشته باشد. 

 

در صورت عدم انجام همین کار ساده، ممکن است جریمه تأخیر برای شما اعمال شود که حدود 200 درهم در ماه است (به استثنای جریمه خارجی، در صورت وجود). در ادامه، لیستی از مدارک مورد نیاز برای تمدید پروانه تجارت در دبی آورده شده است. 

برای تمدید پروانه کسب در دبی، داشتن گواهی ثبت نام از Dubai Land Department الزامی است. در غیر این صورت جریمه ای برای شما اعمال خواهد شد.

دومین مورد ضروری برای تمدید پروانه کسب در دبی، داشتن قرارداد اجاره مدت دار

برای تمدید پروانه کسب در دبی، باید قرارداد اجاره ای داشته باشید که هنوز یک ماه یا بیشتر اعتبار داشته باشد. این اجاره نامه باید توسط سایت Dubai Land Department تایید شود. اگر اجاره نامۀ شما، حداقل یک ماه اعتبار نداشته باشد، درخواست شما برای تمدید پروانه کسب در دبی طبق تعهدات قانونی می تواند رد شود.

سومین مورد لازم؛ یک کپی از پروانه کسب قدیمی شما

برای تمدید پروانه کسب در دبی باید یک کپی از پروانه کسب قدیمی خود را به درخواستی که برای دائره اقتصادی دبی ارسال می کنید پیوست کنید. اگر مجوزهای لازم را که به شما امکان می‌دهند فعالیت‌های تجاری خود را در امارات متحده عربی ادامه دهید نداشته باشید نمی‌توانید برای تمدید پروانه کسب در دبی اقدام کنید.

مورد چهارم؛ فرم BR/1

فرم BR/1 یکی دیگر از مدارک لازم برای تمدید پروانه کسب در دبی است که برای شروع فرآیند تمدید، باید پر شده و به دایره اقتصادی دبی (DED) ارسال شود. ابتدا شما باید فرم BR/1 را به امضای شرکای خود برسانید و سپس برای تایید به DED ارسال کنید. تمامی مدارک باید قبل از ارسال به این فرم پیوست شوند.

مورد پنجم؛ فتوکپی پاسپورت کلیه شرکای تجاری

برای اینکه تمدید پروانه کسب در دبی برای شما با موفقیت انجام شود باید ذینفعان درگیر در تجارت شما مشخص شوند. بنابراین باید فتوکپی گذرنامه همه شریک های تجاری خود را همراه درخواست تمدید پروانه کسب خود به دایره اقتصادی دبی ارسال کنید. اگر شریکی در تجارت خود ندارید تنها کپی پاسپورت خود را ارسال کنید.

هزینه استاندارد برای تمدید پروانه کسب در دبی بین 8000 تا 15000 درهم است. البته هزینه تمدید پروانه کسب در دبی تا حد زیادی به حوزه قضایی و منطقه اقتصادی که هر شرکت در آن فعالیت می‌کند نیز بستگی دارد. تقریباً 50 منطقه آزاد در امارات متحده عربی وجود دارند و در فرآیند تمدید پروانه کسب در دبی هر کدام از این مناطق، شرایط منحصر به فرد خود را دارند.

تمدید پروانه کسب در دبی به کمک سایت خبیر دبی آسان تر از همیشه است. کارشناسان کسب و کار خبیر دبی در طول فرآیند تمدید به شما کمک خواهند کرد. آنها قبل از ارسال درخواست تمدید، مطمئن می‌شوند که همه چیز مرتب است. 

 

اسناد، مدارک، تأییدیه‌ها یا هر چیز دیگری را که برای تمدید موفقیت آمیز پروانه کسب لازم باشد از شما دریافت خواهند کرد. بنابراین توصیه میشود کار تمدید پروانه تجارت خود را به خبیر دبی بسپارید.

افراد می توانند برای ثبت شرکت در دبی از موسسات متنوعی استفاده کنند. پیشنهاد ما به شما، موسسه ی خبیر دبی می باشد. اما حال به این سوال پاسخ خواهیم داد که چرا خبیر دبی باید انتخاب شما باشد؟

خبیر دبی از سال 2003 تاکنون یعنی 19 سال، به ارائه ی خدمات و مشاوره ی اقتصادی در شهر دبی مشغول می باشد. خبیر دبی به طور تخصصی به فعالیت در شهر دبی می پردازد. شما می توانید برای ثبت شرکت در دبی با مشاوران مجرب خبیر دبی، ارتباط برقرار کنید.

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام