اقامت خانوادگی در دبی

اخذ اقامت دبی از طریق روابط خانوادگی برای شهروندان دبی می شه به راحتی اقدام کرد واقامت برای خانواده خودتان دریافت کنید.

در این مقاله قرار است در خصوص اقامت خانوادگی دبی صحبت کنیم. دبی یکی قطب‌های اقتصادی خاورمیانه به حساب می‌آید. این شهر در سواحل خلیج فارس قرار گرفته و بزرگترین شهر امارات است. امکانات پیشرفته، فرصت‌های شغلی مناسب و تجهیزات و امکانات عالی سبب شده تا اشخاص زیادی به دنبال مهاجرت به این شهر باشند. یکی از مهمترین راه‌ها برای اقامت در دبی، اقامت خانوادگی است.

اقامت خانوادگی

اقامت خانوادگی دبی، برای اعضای خانواده شهروندان امارات و یا مقیمان خارجی صادر می‌گردد. جهت اخذ ویزای خانوادگی، شخص باید مدارکی ارائه کند که دال بر پیوندهای خانوادگی باشد. مدارکی مثل گواهی تولد و ازدواج از جمله‌ی بهترین مدارک جهت اخذ ویزا برای اعضای خانواده هستند.

شرایط و هزینه اقامت خانوادگی دبی

زمانی که شخص توانست ویزای امارات را دریافت کند، حداکثر تا 60 روز می‌تواند نسبت به دریافت اقامت برای اعضای خانواده خود به نهادهای مربوطه مراجعه کند. اصولا بسته به اینکه شخص حامی مرد باشد یا زن، شرایط دریافت ویزا برای اعضای خانواده متفاوت خواهد بود.

در صورتی که شخص حامی مرد باشد، با داشتن درآمد ماهیانه‌ای در حدود 770 تا 1100 دلار و داشتن کار معتبر و محل اقامت می‌تواند همسر و فرزندان خود را نیز به شهر دبی منتقل کند. اما اگر شخص حامی زن باشد، با داشتن درآمدی ماهیانه در حدود 2750 دلار یا بیشتر و کار معتبر و محل اقامت می‌تواند برای شوهر و فرزندانش اقامت خانوادگی بگیرد.

لازم به ذکر است که بر اساس قوانین اقامت خانوادگی در کشور امارات متحده عربی، اعضای خانواده شخص صاحب اقامت دبی، اعم از همسر، فرزندان پسر تا سن 18 سال و فرزندان دختر زیر 22 سال می‌توانند اقامت دبی را دریافت کنند.

باید یادآوری کنیم که در شرایطی خاص اجازه اقامت برای پدر و مادر شخص نیز صادر خواهد شد اما پروسه‌ای پیچیده دارد. در ادامه اطلاعات کامل‌تری در خصوص اقامت خانوادگی دبی ارائه خواهیم کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای خانوادگی

همانطور که ذکر شد، جهت دریافت اقامت خانوادگی دبی، به یکسری مدارک نیاز است. علاوه بر مدارک شناسایی، متقاضی باید گواهینامه ازدواج، فیش حقوقی و همچنین گزارش کار خود را به همراه مدارک اعضای خانواده‌اش به نهادهای مربوطه ارائه کند.

فیش حقوقی، میزان حقوق و مالیات شخص را نشان می‌دهد. این فیش به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز جهت دریافت اقامت برای همسر و فرزندان به شمار می‌آید. عموما در صورتی که شخص از درآمد خوبی برخوردار باشد.

شرایط جهت اخذ اقامت خانوادگی برای او ساده‌تر خواهد بود. لازم به ذکر است که دریافت اقامت اعضای خانواده چندان سخت نیست. با این وجود، مدارک ارائه شده باید فاقد هر گونه نقص باشند تا پروسه اخذ ویزا ساده‌تر شود.

علاوه بر این، اشخاص متقاضی اخذ ویزای خانوادگی نیز باید مدارک هویتی خود مثل کپی پاسپورت معتبر، گواهی تولد، گواهینامه رانندگی و همچنین گواهی ازدواج (در صورتی که شخص متاهل باشد) را به سازمان اخذ ویزا ارائه کنند.

بعد از بررسی مدارک ارائه شده و تایید آن‌ها، شخص متقاضی باید کپی تاییدیه‌ها را تهیه نموده و همراه با برخی موارد مثل گواهی کار و سوابق کاری در شرکت‌هایی که در آن مشغول به کار بوده را به مسئولین بخش اقامت خانوادگی ارائه کند.

در مرحله‌ی بعدی شخص باید در تست‌ها و آزمایشات پزشکی شرکت کرده و در صورت تایید سلامتی، ویزای دبی برای او صادر می‌گردد.

محله بستکیه دبی

یکی از پارامترهای مهم در پروسه دریافت اقامت خانوادگی دبی، بحث هزینه‌های اقامت است. بسته به نوع ویزای دریافتی، هزینه‌های اقامت در شهر دبی متفاوت خواهد بود. به صورت کلی، هزینه‌ی دریافت اقامت خانوادگی در دبی شامل موارد زیر می‌باشد:

  • هزینه‌ها‌ی خدمات تعیین شده به وسیله‌ی نمایندگی دولتی برای حمایت از پروژه‌های آموزشی و فرهنگی شهر دبی
  • هزینه‌ها‌ی مربوط به انجام معاینات و آزمایشات پزشکی و صدور گواهینامه پزشکی برای شخص متقاضی
  • هزینه‌ها‌ی بانکی
  • هزینه‌ها‌ی مجوز اقامت الکترونیکی و همچنین هزینه‌ی تمدید ویزا (تغییرات در مدت انقضای ویزا)
  • هزینه‌ها‌ی مربوط به وزارت کار شهر دبی جهت تایید ویزای کاری برای شخص متقاضی

لازم به ذکر است که بسته به جنسیت شخص متقاضی، سن و سال او و پارامترهایی از این دست، هزینه‌های اقامت در دبی می‌تواند متفاوت باشد. همچنین هدف از مهاجرت شما به شهر دبی هم یکدیگر از پارامترهای کلیدی در تعیین هزینه‌ی مورد نیاز جهت اخذ ویزای خانوادگی دبی به حساب می‌آید.

مدت زمان ویزای دبی چقدر است؟

به صورت کلی، مدت زمان ویزای دبی به پارامترهای مختلفی وابسته است. نوع ویزا، سرمایه شخص دریافت کننده ویزا، هدف شخص از مهاجرت به دبی، نوع ویزا و سرمایه شخص حامی و پارامترهایی از این دست.

در تعیین مدت زمان ویزای دبی تاثیر گذار است. با این وجود، ویزای دبی بین 2 الی 3 و در مواردی تا 10 سال اعتبار خواهد داشت. پس از پایان اعتبار شخص باید با طی یکسری پروسه مشخص جهت تمدید ویزای خود اقدام نماید.

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
سلام