خبیر دبی

لوگو وایت خبیر دبی

اقامت خانوادگی در دبی

برای اخذ اقامت خانوادگی در دبی برای شهروندان دبی می شود به راحتی اقدام کرد و اقامت برای خانواده خودتان را از طریق داشتن رابطه خانوادگی دریافت کنید.

اخذ اقامت خانوادگی در دبی از طریق روابط خانوادگی

در این مطلب می‌خواهیم در خصوص اقامت خانوادگی در دبی صحبت کنیم. دبی یکی قطب‌های اقتصادی خاورمیانه به حساب می‌آید. این شهر در سواحل خلیج قرار گرفته ومدرن ترین شهر امارات است. امکانات پیشرفته، فرصت‌های شغلی مناسب و تجهیزات و امکانات عالی سبب شده است تا اشخاص زیادی به دنبال مهاجرت به این شهر  باشند. یکی از مهمترین راه‌ها برای اقامت در دبی، اقامت خانوادگی امارات است.

گرفتن اقامت خانوادگی در دبی

اقامت خانوادگی برای اعضای خانواده شهروندان امارات

اقامت خانوادگی دبی، برای اعضای خانواده شهروندان امارات و یا مقیمان خارجی صادر می‌گردد. جهت اخذ ویزای خانوادگی، شخص باید مدارکی ارائه کند که دال بر پیوندهای خانوادگی باشد. مدارکی مثل گواهی تولد و ازدواج از جمله‌ی بهترین مدارک جهت اخذ ویزا برای اعضای خانواده هستند. 

شرایط و هزینه اقامت خانوادگی دبی

لازم به ذکر است که بر اساس قوانین اقامت خانوادگی در کشور امارات متحده عربی، اعضای خانواده شخص صاحب اقامت دبی، اعم از همسر، فرزندان پسر تا سن 18 سال و فرزندان دختر زیر 21 سال می‌توانند اقامت دبی را دریافت کنند. 

باید یادآوری کنیم که در شرایطی خاص اجازه اقامت برای پدر و مادر شخص نیز صادر خواهد شد اما پروسه‌ای پیچیده دارد. در ادامه اطلاعات کامل‌تری در خصوص اقامت خانوادگی دبی ارائه خواهیم کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای خانوادگی

همانطور که ذکر شد، جهت دریافت اقامت خانوادگی دبی، به یکسری مدارک نیاز است. علاوه بر مدارک شناسایی، متقاضی باید گواهینامه ازدواج، گواهینامه تجاری شرکت خود را به همراه مدارک اعضای خانواده‌اش به نهادهای مربوطه ارائه کند.

لازم به ذکر است که دریافت اقامت اعضای خانواده چندان سخت نیست. با این وجود، مدارک ارائه شده باید فاقد هر گونه نقص باشند تا پروسه اخذ ویزا ساده‌تر شود.

علاوه بر این، اشخاص متقاضی اخذ ویزای خانوادگی نیز باید مدارک هویتی خود مثل کپی پاسپورت معتبر، گواهی تولد و همچنین گواهی ازدواج (در صورتی که شخص متاهل باشد) را به سازمان اخذ ویزا ارائه کنند.

بعد از بررسی مدارک ارائه شده و تایید آن‌ها، شخص متقاضی باید کپی تاییدیه‌ها را تهیه نموده و همراه با برخی موارد مثل گواهی کار و سوابق کاری در شرکت‌هایی که در آن مشغول به کار بوده را به مسئولین بخش اقامت خانوادگی ارائه کند.

 در مرحله‌ی بعدی شخص باید در تست‌ها و آزمایشات پزشکی شرکت کرده و در صورت تایید سلامتی، ویزای دبی برای او صادر می‌گردد.

ویزای خانوادگی امارات
اخذ اقامت خانوادگی در دبی

هزینه‌ی دریافت اقامت خانوادگی در دبی چقدر است؟

یکی از پارامترهای مهم در پروسه دریافت اقامت خانوادگی دبی، بحث هزینه‌های اقامت است. بسته به نوع ویزای دریافتی، هزینه‌های اقامت در شهر دبی متفاوت خواهد بود. به صورت کلی، هزینه‌ی دریافت اقامت خانوادگی در دبی شامل موارد زیر می‌باشد:

  • هزینه‌ها‌ی خدمات تعیین شده به وسیله‌ی نمایندگی دولتی برای حمایت از پروژه‌های آموزشی و فرهنگی شهر دبی
  • هزینه‌ها‌ی مربوط به انجام معاینات و آزمایشات پزشکی و صدور گواهینامه پزشکی برای شخص متقاضی
  • هزینه‌ها‌ی بانکی
  • هزینه‌ها‌ی مجوز اقامت الکترونیکی و همچنین هزینه‌ی تمدید ویزا (تغییرات در مدت انقضای ویزا)
  • هزینه‌ها‌ی مربوط به وزارت کار شهر دبی جهت تایید ویزای کاری برای شخص متقاضی

لازم به  ذکر است که بسته به  سن شخص متقاضیپارامترهایی از این دست، هزینه‌های اقامت در دبی می‌تواند متفاوت باشد. همچنین هدف از مهاجرت شما به شهر دبی هم یکدیگر از پارامترهای کلیدی در تعیین هزینه‌ی مورد نیاز جهت اخذ ویزای خانوادگی دبی به حساب می‌آید.