خبیر دبی

لوگو وایت خبیر دبی

ثبت شرکت صنعتی

آیا قصد ثبت شرکت صنعتی در دبی را دارید؟ در این صورت پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آشنایی با مراحل ثبت شرکت صنعتی در دبی

ثبت شرکت صنعتی در دبی​

تجارت در دبی یکی از خواسته هایی است که بسیاری از متخصصان ایرانی آن را در سر می پرورانند. آیا شما نیز به تازگی تصمیم گرفته اید که شرکت خود را گسترش دهید و می خواهید از مراحل ثبت شرکت صنعتی در دبی اطلاعات جامعی کسب نمایید؟ در صورتی که پاسختان به این سوال مثبت است از شما دعوت می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

94A3156 scaled e1714585307371

مزایای ثبت شرکت در امارات و دبی

اگر نگاهی به آمار ثبت شرکت ها در جهان بیندازیم مشاهده می کنیم که بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا نسبت به تاسیس یک شعبه در امارات متحده عربی – خصوصا شهر دبی – اقدام کرده اند.

همچنین امروزه شاهد افزایش روزافزون تقاضای تاسیس شرکت های ایرانی در این شهر هستیم. به همین دلیل ممکن است این سوال پیش بیاید که دلیل این همه استقبال از ثبت شرکت در دبی چیست؟ به طور کلی می توان مزایای زیر را برای ثبت شرکت ایرانیان در دبی برشمرد:

  • اخذ اقامت: یکی از سریعترین، آسان ترین و کم هزینه ترین راه ها برای دریافت اقامت امارات متحده عربی، ثبت شرکت به صورت فردی یا شراکتی در این کشور است. طبق قوانین هر فرد با ثبت شرکت در این کشور و کمک به اقتصاد آن می تواند از امکان اخذ اقامت برخوردار شود.
  • گسترش خدمات یا صادرات محصولات: بسیاری از افراد با ارزیابی بازار کشورهای خاورمیانه به این نتیجه می رسند که با ثبت شرکت در دبی می توانند کسب و کار خود را گسترش دهند و به سود بالایی دست پیدا کنند. در واقع دبی به علت موقعیت استراتژیک جغرافیایی و اقتصادی خود  می تواند راه را برای رشد و گسترش فعالیت شرکت های ایرانی هموار کند.
خوشبختانه امروزه امکان اخذ مجوزهای لازم در بسیاری از حیطه های صنعتی و تجاری برای شروع فعالیت در دبی فراهم شده است. در ادامه شما را با مراحل گوناگون ثبت شرکت صنعتی در دبی آشنا می کنیم.
Industrial company registration in dubai
Dubai company registration

مرحله اول ثبت شرکت صنعتی در دبی

نخستین گامی که باید برای ثبت شرکت صنعتی خود در دبی بردارید انتخاب یک حوزه کاری مناسب با توجه به تجربیات خود و بازار کشورهای عربی است. توجه داشته باشید که شما باید از امکان ثبت شرکت در این حوزه خاص در دبی اطمینان حاصل نمایید. 

سپس باید نسبت به ثبت نام در دپارتمان توسعه اقتصادی دبی اقدام نمایید. برای این کار حتما باید اطلاعات جامعی از فعالیت دقیق شرکت، صاحبان و مدیران شرکت، سهامداران و …  را به این دپارتمان ارائه نمایید. در این صورت امکان صدور مجوزهای لازم برای شما فراهم می شود.

مرحله دوم ثبت شرکت صنعتی در شهر دبی

پس از ارائه اطلاعات لازم به دپارتمان توسعه اقتصادی دبی، نیاز است که مجوزها و مدارک لازم را از ادارات و مراجع مربوطه اخذ نمایید. بسته به فعالیتی که شرکت شما به آن مشغول است، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای گوناگون از مراکز مختلفی همچون شهرداری دبی، شهر صنعتی دبی و … داشته باشید.

نکته بسیار مهمی که در زمینه ثبت شرکت صنعتی در کشورهای خارجی باید مد نظر قرار دهید این است که قوانین هر کشور با سایر کشورها متفاوت است.

به همین دلیل باید حتما تمامی قوانینی که در حیطه فعالیت شرکت شما در کشور مقصد وجود دارد را به دقت بررسی نمایید. در این صورت می توانید جلوی بروز هرگونه اشکال در روند ثبت شرکت خود را بگیرید. ممکن است در این راه نیاز به کمک داشته باشید که در این صورت حتما سعی کنید از متخصصان حرفه ای این حوزه کمک بگیرید.

مرحله سوم ثبت شرکت صنعتی در دبی

پس از ثبت شرکت صنعتی در دبی و شروع فعالیت، شرکت شما مشمول مالیات خواهد شد. به همین دلیل نیاز است که در مرحله سوم ثبت شرکت در دبی نسبت به ثبت نام در اداره مالیات فدرال اقدام نمایید. 

فرایند ثبت نام در این اداره ممکن است برای ایرانیان کمی پیچیده یا دشوار باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در این راه حتما از یک مشاور حرفه ای و محلی که به مراحل قانونی و اداری ثبت شرکت در امارات متحده عربی وارد است کمک بگیرید.

آیا قصد دارید شرکت صنعتی خود را در دبی ثبت کنید؟

پس از ارائه اطلاعات لازم به دپارتمان توسعه اقتصادی دبی، نیاز است که مجوزها و مدارک لازم را از ادارات و مراجع مربوطه اخذ نمایید. بسته به فعالیتی که شرکت شما به آن مشغول است، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای گوناگون از مراکز مختلفی همچون شهرداری دبی، شهر صنعتی دبی و … داشته باشید.

با توجه به نکات گفته شده ممکن است فکر کنید که ثبت شرکت صنعتی در دبی امری بسیار دشوار است. اما باید به شما بگوییم که انجام این کار با کمک متخصصانی که با قوانین این کشور به طور کامل آشنا هستند و برای سالیان سال به ارائه مشاوره تخصصی در این حیطه مشغول بوده اند، امری آسان است.

شرکت خبیر دبی توانسته است با بیش از 21 سال فعالیت در حیطه ارائه مشاوره ثبت شرکت در دبی و امارات، به مدیران ارشد بسیاری از شرکت های موفق ایرانی کمک کند تا شرکت خود را در دبی راه اندازی کنند. 

آیا شما نیز قصد دارید این راه پر چالش را آغاز کنید؟ در این صورت باید بگوییم که قدم گذاشتن در این مسیر بدون داشتن یک راهنمای حرفه ای کار صحیحی به نظر نمی رسد. بدین منظور شما می توانید روی تخصص مشاوران حرفه ای خبیر دبی حساب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید تا شما را در مسیر ثبت شرکت در دبی به آسانترین و سریع ترین روش ممکن راهنمایی و همراهی کنیم.