اقامت کاری دبی

برای دریافت ویزای اقامت کاری دبی، می بایست یک سری مراحلی را پشت سر گذاشت تا بتوانید شغلی را در کشور امارات برای خود دست و پا کنید.

دبی، پایتخت امارات، از کشورهای ثروتمند خاورمیانه محسوب می شود. به همین جهت خیلی از ایرانی ها به دنبال اقامت کاری دبی هستند تا بتوانند با ایجاد اشتغال در این کشور پردرآمد برای خود سرمایه گذاری خوب و مطمئنی داشته باشند. وجود برج های غول پیکر، ساختمان های مجلل در دبی، کسب درآمدهای بالا، ماشین های لوکس، اقتصاد بسیار غنی و نبود بیکار در این شهر، هوش را از سر هر کسی می رباید.

به همین علت کسانی که می خواهند سرمایه زیادی را به دست آورند و یک شغل پردرآمد داشته باشند؛ بایستی به دنبال دریافت ویزا برای خود باشند. اما این مسئله به همین سادگی ها هم نیست. چون ویزای کار برای ما ایرانی ها تنها مربوط به یک سری شغل های خاص و انگشت شمار است. بدین ترتیب که دولت با همه رسته های شغلی به ایرانی ها ویزای کار نمی دهد و با آن ها موافقت نمی کند. پس برای داشتن اقامت کاری دبی می بایست به فکر یک گزینه بهتری بود.

بایستی به این نکته بسیار مهم توجه داشت که اقامت کاری دبی تنها منوط به داشتن ویزای کاری می باشد. همان طور که می دانید؛ انواع ویزا وجود دارند که می توانید آن ها را با توجه به اهداف و اغراض موجود در ذهن خود برای خویش دریافت کنید.

اما با داشتن ویزای توریستی طبیعتا نمی توانید در کشور امارات و شهر دبی مشغول به کار شوید یا اقدام به ثبت شرکت کنید. بنابراین می بایست شرایط لازم را برای اقامت در شهر دبی برای خود فراهم کنید که امکان کار در این شهر را هم داشته باشید.

برای این کار نیاز به اقامت کاری دبی دارید. در این صورت دیگر محدودیتی در زمینه اشتغال خود در دبی هم نخواهید داشت. چون می توانید با داشتن ویزای کاری دبی برای خود وارد هر شرکتی شوید یا اقدام به ثبت شرکت کنید.

برای این منظور می بایست به کارفرمای خود در امارات درخواست کار کنید. پس از موافقت وی، می توانید ویزای کاری خود را دریافت کنید.

تجارت در دبی

چنانچه سرمایه گذاران تمایل داشته باشند مناطق آزاد تجاری با رشد بیشتر مانند دبی را انتخاب کنند، می توانند مجوزهای لازم را از اداره مهاجرت امارات پیگیری کنند.

این افراد ابتدا حیطه فعالیت شان را تعیین کرده و دولت امارات بر مبنای آن مجوزهای لازم را صادر می کند. این مجوزها در زمینه های مختلف صنعتی و تجاری یا سایر فعالیت های حرفه ای صورت می گیرد.

در این روش چنانچه افرادی که شرکت را تاسیس کرده اند از طریق آن برای دولت این کشور سودآوری سالانه داشته باشند، می توانند به واسطه ثبت شرکت برای خود و اعضای خانواده اقامت بگیرند. پروسه ثبت شرکت و دریافت اقامت به طور میانگین یک ماه زمان می برد.

ویزای اقامت کاری دبی مخصوص کارگران و کارمندانی می باشد که می خواهند آینده شغلی خود را در کشور امارات ادامه دهند. شما برای این مهم می بایست درخواستی را به کارفرمای اماراتی خود ارائه نمایید.

در صورتی که درخواست شما به کارفرما برسد؛ وی طبق رده شغلی شما، درخواست را مورد بررسی قرار می دهد و اجازه کار شما را صادر می کند. پس از دریافت ویزای اقامت کاری دبی می بایست زیر نظر همان کارفرما مشغول به کار و فعالیت شوید.

در صورتی که نسبت به این قانون تخطی کنید و زیر نظر فرد دیگری در امارات مشغول به کار شوید؛ دیپورت خواهید شد. ضمن اینکه کارفرمای شما نیز مشمول جریمه: 50 هزار درهمی خواهد شد. وقتی شما اجازه ورود به امارات را بگیرید؛ دو ماه فرصت دارید تا به عنوان مهاجر وارد امارت شوید و زیر نظر همان کارفرما استخدام شوید. پس از ورود به امارات نیز تا دو ماه زمان برای ارائه مدارک لازم به اداره امور اقامت بیگانگان را خواهید داشت.

اقامت کاری دبی برای کسانی که می خواهند در امارات مشغول به کار شوند؛ دارای شرایطی است. از جمله:

  • اگر با در دست داشتن ویزای توریستی در امارات هستید؛ می بایست ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.
  • مدت زمان اقامت کاری دبی 2 سال می باشد. اما در هر دو سال امکان تمدید آن توسط کارفرما وجود دارد.
  • شما می توانید حضوری و غیر حضوری نسبت به ثبت درخواست خود نزد یک کارفرما در امارات اقدام کنید.
  • برای دریافت ویزای اقامت کاری امارات می بایست توانایی خود را به کارفرما ثابت کنید.
  • پس از پیدا کردن یک شغل مناسب در دبی و ثبت درخواست، می بایست منتظر دعوتنامه باشید.
  • وقتی ویزای اقامت کاری دبی را دریافت کردید؛ یک آیدی کارت اماراتی به شما داده می شود. برای دریافت آن نیاز به پاسپورت و نامه تأییدیه است.

بدین ترتیب پس از طی کردن تست های پزشکی و ارائه مدارک لازم می توانید کار خود را در امارات ادامه دهید.

برای دریافت ویزای اقامت کاری دبی، نیاز به ارائه یک سری مدارک دارید. این مدارک شامل: فرم درخواست، عکس، پاسپورت، کپی جواز کسب، گواهینامه تجاری شرکت، پرداخت هزینه صدور ویزا، نامه پزشکی، مجوز ورود و کارت کارگری می باشد.

با در دست داشتن هر یک از این مدارک و پشت سر گذاشتن مراحل لازم، می توانید نسبت به دریافت ویزای اقامت کاری دبی اقدام کنید. ضمن اینکه هزینه دریافت این ویزا را نیز بایستی پرداخت کنید.

این هزینه ها هر ساله و با توجه به قوانین دولت امارات دستخوش تغییراتی می گردد. از طرفی دیگر عوامل روی هزینه های دریافت این ویزا دخیل هستند. به همین علت نمی توان قیمت دقیقی را ارائه ساخت. در هر حالت شما می توانید با دریافت این ویزا، آینده شغلی پردرآمد و مطمئنی را برای خود فراهم سازید.

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
سلام