اقامت تحصیلی دبی

داشتن اقتصاد پویا و وجود دانشگاه‌های معتبر دنیا در این کشور سبب شده که بسیاری از افراد به دنبال اخذ اقامت تحصیلی دبی باشند.

نزدیکی امارت به ایران محبوبیت تحصیل در این کشور را برای ایرانیان دو چندان کرده است. با توجه به اینکه امروزه بسیاری از کشورهای مطرح جهان به تاسیس دانشگاه در دبی پرداخته اند.

گرفتن اقامت تحصیلی دبی فرصت طلایی برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های مطرح جهان را دارند.

با تحصیل در دانشگاه های واقع در دبی راه برای ورود به دانشگاه های مطرح جهان باز می شود. و افراد به راحتی می توانند برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی در کشورهای اروپایی و آمریکایی اقدام کنند.

مدرسه‌ای در دبی

مهمترین مزایای تحصیل در دبی

 یکی از مهمترین مزایای تحصیل در دبی این است که دانشجویان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. و از این جهت کمک زیادی به ارتقای سطح زبان انگلیسی این افراد می شود. 

 

بسیاری از دانشگاه های مهم دنیا در دبی شعبه دارند و افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند با توجه به شرایطی که دارند می توانند. به پذیرش یکی از این دانشگاه ها درآیند. 

 

بالا بودن تنوع فرهنگی امارت از یک سو و داشتن اقتصاد پویا و ثبات فرهنگی و مردمانی خونگرم این کشور را به یک کشور جوان تبدیل کرده است. با توجه به اینکه تاسیس بسیاری از دانشگاه ها در دوره های تحصیلات تکمیلی جدید هستند. اما باز هم مزایای بسیار زیادی برای افرادی دارند که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند.  

وجود بسیاری از دانشگاه های بین المللی معتبر در دبی که از سطح آموزشی استانداردی عالی برخوردار هستند سبب شده که بسیاری از افراد قصد ادامه تحصیل را در این کشور داشته باشند و اقامت تحصیلی بگیرند. در اینجا به شرایط و مزایای اقامت تحصیلی دبی می پردازیم و امید است اطلاعات کافی و مفیدی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

روش های مهاجرت به امارات از طریق اقامت تحصیلی در دبی

 • بدون شک یک سری شرایط مناسب آموزشی و بالا بودن سطح آموزش در دانشگاه های دبی سبب شده که بسیاری از افراد به دنبال گرفتن اقامت تحصیلی دبی باشند. در این محتوا به برخی از مهمترین این شرایط اشاره می کنیم.

  • وجود شعبه های  دانشگاه های معتبر جهان در این کشور.
  • بالا بودن سطح آموزشی و مطابقت با استانداردهای بین المللی.
  • در دسترس بودن بسیاری از منابع و امکانات گسترده.
  • امکان بهره مندی از مشاوره های شغلی .
  • میسر بودن انجام بسیاری از کارهای پاره وقت در حین تحصیل.
  • بالا بودن اعتبار مدارک تحصیلی.
  • امکان ادامه تحصیل در بسیاری از دانشگاه های معتبر کشورهای اروپایی همچون آمریکا، استرالیا، بریتانیا، کانادا و …. و بسیاری از موارد دیگر سب شده که اقامت تحصیل در دبی برای بسیاری از افراد آرزو شده باشد.
دانشگاه امیتی دبی
دانشگاه زاید در امارات

یکی از موارد بسیار مهم برای افرادی که قصد اخذ اقامت تحصیلی دبی را دارند این است که آگاهی کافی از میزان هزینه تحصیل و زندگی را داشته باشند و براساس آن اقدام کنند. هزینه تحصیلی در دبی بسته به اینکه افراد قرار است در چه مقطعی تحصیل خود را شروع کنند متفاوت می باشد.

یکی از فاکتورهای بسیار مهم دیگری که در بحث هزینه تحصیلی در دبی بسیار موثر است میزان شهریه موسسه محل تحصیل و دانشگاه است. در کنار این موارد هزینه های مربوط به اسکان، غذا و سایر هزینه های مربوط به ویزای دانشجویی و … را باید در نظر گرفت. 

این هزینه ها به دانشگاه محل تحصیل، منطقه سکونت و بسیاری از موارد دیگر متفاوت می باشد که قبل از اقدام برای گرفتن اقامت تحصیل در دبی باید تمامی این موارد مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از مهمترین سوالات برای افرادی که قصد گرفتن اقامت تحصیلی در دبی را دارند. این است که آیا می توان از طریق اقامت تحصیلی به مرور اقامت دائم را گرفت یا نه؟. متاسفانه امکان گرفتن اقامت دائم از طریق تحصیل در این کشور فراهم نمی باشد. اقامت دایمی در امارات امکان پذیر نیست و لازم به ذکر هست که دانشجو پس از فارغ التحصیلی به دنبال شغال باشد که بتواند اقامت های دوساله ی قابل تمدید دریافت کند و مشکلی برای اسکان بعد از فارغ التحصیل نداشته باشد.

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی در دبی باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و این ویزای دانشجویی در حدود یک سال اعتبار دارد که دانشجوها باید هر ساله آن را تمدید کنند. برای اطلاع از نحوه گرفتن ویزا و سپس تحصیل در دانشگاه مورد نظر ضروری است که متقاضی با توجه به شرایط پذیرش در یکی از موسسه های معتبر پذیرفته شود. که پس از این مرحله، دانشگاه مورد نظر برای دریافت ویزای تحصیلی از طرف دانشجو اقدام می کند.

معرفی مهمترین دانشگاه های امارات

همانطور که میدانید امروزه بسیاری از کشورهای مطرح دنیا موفق به تاسیس شعبه هایی از دانشگاه های معتبر جهان در دبی
شده اند. که برخی از این دانشگاه های معتبر عبارتند از :

 • دانشگاه زاید واقع در دبی (Zayed University)
 • دانشگاه آمریکایی شارجه (American University of Sharjah)
 •  دانشگاه خلیفه در شهر ابوظبی (Khalifa University)
 • دانشگاه آمریکایی (American University in Dubai)
 • دانشگاه کانادایی دبی (Canadian University Dubai)
 • دانشگاه امارات متحده عربی در  شهر ابوظبی (United Arab Emirates University)

با توجه به موقعیت استراتژیک امارت و بسیاری از موقعیت های دیگر سبب شده. که بسیاری از کشورها همچون کانادا، آمریکا، بریتانیا و … به دنبال تاسیس دانشگاه در این کشور باشند.

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
سلام