خبیر دبی

لوگو وایت خبیر دبی

گرفتن گواهینامه رانندگی در دبی

اخذ گواهینامه رانندگی در دبی روند پیچیده ای دارد و بسیار سخت است. مجموعه خبیر دبی می تواند این روند را برای شما ساده تر کند.

اخذ گواهینامه رانندگی در دبی

سریع ترین راه گرفتن گواهینامه رانندگی امارات

امروزه گواهینامه رانندگی به یکی از ملزومات زندگی تبدیل شده و هر کسی تلاش می کند تا این گواهینامه را دریافت کند. 

رانندگی از پرکاربردترین مهارت ها محسوب می شود و علت تمایل افراد به اخذ آن، همین مسئله است. زمانی که قصد مهاجرت به کشور امارات را داشته باشید، احتمالاً قصد اخذ گواهینامه رانندگی امارات را نیز دارید. دبی یکی از شهرهایی است که امکان اخذ گواهینامه رانندگی برای مهاجران را به سهولت فراهم کرده است.

اخد گواهینامه رانندگی در دبی

شرایط اخذ گواهینامه رانندگی دبی

ما در این مقاله قصد داریم به شرایط اخذ گواهینامه رانندگی در دبی و مسائل مربوط به آن بپردازیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

تا حدودی می توان گفت هر کشوری شرایط خاص خود را برای ارائه گواهینامه رانندگی در نظر گرفته است. دبی هم از این قضیه مستثنی نیست و شرایط خاص خود را در این زمینه دارد. نوع ویزای شما در رانندگی در دبی تأثیر گذار است. 

اگر دارای ویزای گردشگری دبی هستید، با گواهینامه بین المللی خود و ماشین های کرایه ای می توانید در دبی رانندگی کنید. گواهینامه بین المللی 3 الی 6 ماه اعتبار دارد و شما باید این مسئله را نیز در نظر بگیرید.

در نتیجه اگر ویزای کاری یا تحصیلی دبی را اخذ کرده اید، بهترین راه برای رانندگی بدون دردسر، اخذ گواهینامه رانندگی در دبی است.

اخد گواهینامه رانندگی امارات

شرایط اخذ گواهینامه رانندگی دبی

همان طور که اشاره کردیم، با گواهینامه رانندگی بین المللی می توانید در دبی رانندگی کنید، ولی با توجه به اینکه اعتبار این گواهینامه کم است دچار مشکل می شوید. اخذ گواهینامه رانندگی دبی در این شرایط بهترین گزینه محسوب می شود. اخذ این گواهینامه شرایط خاص خود را دارد. 

تا حدودی می توان گفت اخذ گواهینامه دبی چندان ساده نیست و مراحل تقریباً پیچیده ای دارد. شاید اخذ گواهینامه در ایران راحت تر از دبی باشد. در نتیجه بهتر است بدانید که مسیر سختی در پیش دارید.

برای اخذ گواهینامه رانندگی دبی، باید در کلاس های مربوط به گواهینامه رانندگی شرکت کرده و در آزمون ها نمره قبولی کسب کنید. همین شرایط در ایران نیز وجود دارد با این تفاوت که در دبی سخت گیری بیشتر است.

در حالت کلی بهتر است نا امید نشوید، چرا که ما قصد داریم در این مقاله به راه ساده تری بپردازیم تا بدون دردسر به گواهینامه رانندگی دبی برسید. برای آشنایی با این راه کلیدی فقط کافی است ادامه مطلب را مطالعه کنید.

شرایط سنی اخذ گواهینامه رانندگی دبی

شرایط سنی برای اخذ گواهینامه رانندگی در همه کشورها لحاظ می شود و هر کسی با هر رده سنی نمی تواند برای اخذ گواهینامه رانندگی اقدام کند. برای اخذ گواهینامه رانندگی دبی باید حداقل 18 سال سن داشته باشید. البته این شرط سنی در مورد خودروهای سواری و سبک محسوب می شود. 

اگر شرایط جسمی خاصی دارید، با حداقل 17 سال می توانید برای اخذ گواهینامه اقدام کنید. اگر به خودروهای سنگین علاقه دارید یا تمایل دارید با این خودروها کار کنید، باید حداقل 20 سال سن داشته باشید. 

برای رانندگی با اتوبوس نیز باید حداقل 21 سال سن داشته باشید. اگر به هر یک از زبان‌های عربی، اردو و انگلیسی مسلط هستید، در مورد زبان کلاس ها و آزمون ها نگران نباشید، چون این کلاس ها در سه زبان ذکر شده ارائه می شوند.

شرایط استثنای گواهینامه رانندگی در امارات

امارات متحده عربی، گواهینامه یک سری از کشورها را تایید می کند و دارندگان این گواهینامه ها می توانند در دبی و امارات متحده عربی رانندگی کنند. ابتدا مهاجران این کشورها باید از مورد تایید بودن گواهینامه رانندگی خود اطمینان یابند. 

اگر گواهینامه مورد تایید بود، برای ترجمه آن به عربی و معادل سازی باید کنسولگری امارات متحده عربی در دبی مراجعه کنند. اغلب گواهینامه های کشورهای اروپایی و آمریکایی و تعدادی از کشورهای آسیایی مورد تایید دبی هستند.

مراحل اخذ گواهینامه رانندگی در دبی

کمترین زمان برای اخذ گواهینامه رانندگی دبی، یک ماه تخمین زده شده است. به این معنا که شما نمی توانید سریع تر از 1 ماه نسبت به اخذ این گواهینامه اقدام کنید. 

برای دریافت این گواهینامه در ابتدا باید به یکی از آموزشگاه های رانندگی دبی مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه دهید. پس از ارائه مدارک و تکمیل فرم نوبت به انجام تست های پزشکی می رسد. هزینه های اولیه را نیز باید به آموزشگاه پرداخت کنید تا روند اداری طی شود. 

پس از اینکه فرایند ثبت نام شما تکمیل شد، باید در کلاس های تئوری و عملی شرکت کنید. در پایان می توانید در آزمون های رانندگی شرکت کرده و شانس اخذ گواهینامه خود را بسنجید.

بهترین راه برای اخذ گواهینامه رانندگی دبی

در بخش های اولیه متن اشاره کردیم که اخذ گواهینامه رانندگی دبی روند پیچیده و سخت گیرانه ای دارد. در ادامه به این مسئله نیز پرداختیم که قصد داریم راه حل ساده ای را ارائه کنیم. 

راه حل ساده ما برای اخذ این گواهینامه، مراجعه به مجموعه خبیر دبی است. مجموعه خبیر دبی با عقد قرارداد با ارگان ها و آموزشگاه های معتبر در امارات، به مشتریان خود این امکان را می دهد که با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان گواهینامه رانندگی خود را دریافت نمایند.