خبیر دبی

لوگو وایت خبیر دبی

تمدید پروانه کسب در دبی

تمدید پروانه کسب در دبی، کار چندان دشواری نیست. کافیست با مراحل و چالش‌های آشنایی داشته و اطلاعات کافی را بدست بیاورید.

چطوری تمدید پروانه کسب در دبی را انجام بدیم

تمدید پروانه کسب در دبی، اقدامی است که پس از گذشت یک سال از ثبت شرکت از جانب امارات متحده عربی برای تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در دبی اجباری شده است. 

این فرآیند تحت نظارت وزارت توسعه اقتصادی امارات در دبی و به صورت سالانه انجام می‌شود.

برای تمدید پروانه کسب و کار از کجا شروع کنیم

در کل، تمدید پروانه کسب در دبی، کار چندان سختی نیست اما متقاضیان، ممکن است برای انجام این کار به تهیه اسناد مختلفی نیاز داشته باشند. به علاوه باید به موقع، پروانه کسب خود را تمدید کنند تا گرفتار مشکلاتی مانند جریمه، ممنوعیت کسب و کار یا برخی دیگر از مسائل جدی نشوند.

مجوز شرکت در دبی چه مزایایی دارد

پروانه کسب یا پروانه تجارت در دبی به شما اجازه می دهد در این شهر برای ایجاد یک کسب و کار یا تجارت اقدام کنید. این یک مدرک قانونی و مجوزی برای فعالیت شرکت شما در یک حوزه اقتصادی مشخص است. 

داشتن پروانه کسب در دبی، هیچگونه مالکیتی بر ملکی که شما در آن فعالیت اقتصادی دارید، ایجاد نمی‌کند. این فقط یک سند ساده است که قانونی بودن تجارت شما را نشان می دهد. 

اگر کسب و کار خود را در دبی راه اندازی کرده اید، ضروری است که پروانه و مجوز تجارت خود را بگیرید و به صورت سالانه آن را تمدید کنید تا شرکت شما به صورت قانونی بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. لازم نیست به هیچ وجه نگران تمدید پروانه کسب در دبی باشید. این کار را به سایت خبیر دبی بسپارید تا ظرف مدت کوتاهی مجوز شما تمدید شود.

مشاوره کسب و کار در دبی
اقامت خرید ملک در دبی

مدارک مورد نیاز برای تمدید پروانه کسب در دبی

پس از ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت دو ساله در دبی، هر پروانه کسبی که برای شما صادر می شود فقط یک سال اعتبار دارد و باید هر سال تمدید شود. نکته مهم اینجاست که درخواست تمدید پروانه کسب باید زمانی ارسال شود که هنوز پروانه کسب شما بیش از 30 روز، زمان انقضا داشته باشد. 

در صورت عدم انجام همین کار ساده، ممکن است جریمه تأخیر برای شما اعمال شود که حدود 200 درهم در ماه است (به استثنای جریمه خارجی، در صورت وجود). در ادامه، لیستی از مدارک مورد نیاز برای تمدید پروانه تجارت در دبی آورده شده است. 

۱- پیش نیاز تمدید پروانه کسب در دبی ثبت نام در دپارتمان زمین دبی

برای تمدید پروانه کسب در دبی، داشتن گواهی ثبت نام از Dubai Land Department الزامی است. در غیر این صورت جریمه ای برای شما اعمال خواهد شد.

۲- داشتن قرارداد اجاره مدت دار

برای تمدید پروانه کسب در دبی، باید قرارداد اجاره ای داشته باشید که هنوز یک ماه یا بیشتر اعتبار داشته باشد. این اجاره نامه باید توسط سایت Dubai Land Department تایید شود. اگر اجاره نامۀ شما، حداقل یک ماه اعتبار نداشته باشد، درخواست شما برای تمدید پروانه کسب در دبی طبق تعهدات قانونی می تواند رد شود.

۳- یک کپی از پروانه کسب قدیمی شما

برای تمدید پروانه کسب در دبی باید یک کپی از پروانه کسب قدیمی خود را به درخواستی که برای دائره اقتصادی دبی ارسال می کنید پیوست کنید. اگر مجوزهای لازم را که به شما امکان می‌دهند فعالیت‌های تجاری خود را در امارات متحده عربی ادامه دهید نداشته باشید نمی‌توانید برای تمدید پروانه کسب در دبی اقدام کنید.

۴- پر کردن فرم BR/1 دایره اقتصادی دبی

فرم BR/1 یکی دیگر از مدارک لازم برای تمدید پروانه کسب وکار در دبی است که برای شروع فرآیند تمدید، حتما باید پر شده و به دایره اقتصادی دبی (DED) ارسال شود. ابتدا شما باید فرم BR/1 را به امضای شرکای خود برسانید و سپس برای تایید به DED ارسال کنید. تمامی مدارک باید قبل از ارسال به این فرم پیوست شوند.

۵- فتوکپی پاسپورت کلیه شرکای تجاری

برای اینکه تمدید پروانه کسب در دبی برای شما با موفقیت انجام شود باید ذینفعان درگیر در تجارت شما مشخص شوند. بنابراین باید فتوکپی گذرنامه همه شریک های تجاری خود را همراه درخواست تمدید پروانه کسب خود به دایره اقتصادی دبی ارسال کنید. اگر شریکی در تجارت خود ندارید تنها کپی پاسپورت خود را ارسال کنید.

هزینه تمدید پروانه کسب در دبی چقدر است؟

هزینه استاندارد برای تمدید پروانه کسب در دبی بین 8000 تا 15000 درهم است. البته هزینه تمدید پروانه کسب در دبی تا حد زیادی به حوزه قضایی و منطقه اقتصادی که هر شرکت در آن فعالیت می‌کند نیز بستگی دارد. تقریباً 50 منطقه آزاد در امارات متحده عربی وجود دارند و در فرآیند تمدید پروانه کسب در دبی هر کدام از این مناطق، شرایط منحصر به فرد خود را دارند.

نکات انتهایی

تمدید پروانه کسب در دبی به کمک سایت خبیر دبی آسان تر از همیشه است. کارشناسان کسب و کار خبیر دبی در طول فرآیند تمدید به شما کمک خواهند کرد. آنها قبل از ارسال درخواست تمدید، مطمئن می‌شوند که همه چیز مرتب است. 

اسناد، مدارک، تأییدیه‌ها یا هر چیز دیگری را که برای تمدید موفقیت آمیز پروانه کسب لازم باشد از شما دریافت خواهند کرد. بنابراین توصیه میشود کار تمدید پروانه تجارت خود را به خبیر دبی بسپارید.

بهترین مجموعه برای انجام امور مربوط به تمدید پروانه شرکت در دبی

افراد می توانند برای ثبت شرکت در دبی از موسسات متنوعی استفاده کنند. پیشنهاد ما به شما، موسسه ی خبیر دبی می باشد. اما حال به این سوال پاسخ خواهیم داد که چرا خبیر دبی باید انتخاب شما باشد؟

خبیر دبی از سال 2003 تاکنون یعنی 19 سال، به ارائه ی خدمات و مشاوره ی اقتصادی در شهر دبی مشغول می باشد. خبیر دبی به طور تخصصی به فعالیت در شهر دبی می پردازد. شما می توانید برای ثبت شرکت در دبی از مشاوره کسب وکار خبیر دبی، استفاده کنید.