ایرثی با 11 همکاری و 14 راه اندازی جدید در سال 2021 صنایع دستی میراث اماراتی را در صحنه جهانی ارتقا داد

شارجه_ 23 ژانویه 2022 ( وام )_ – شورای صنایع دستی معاصر ایرتی مستقر در امارات متحده عربی، وابسته به NAMA Women Advancement، با 11 همکاری بین فرهنگی و بین رشته ای صنایع دستی، 14 راه اندازی مجموعه جدید و 10 برنامه آغاز شده در طول سال 2021، بیانیه ای قدرتمند در مورد ملی و پلتفرم های بین المللی با کار خلاقانه استثنایی خود، و فرصت های جدیدی را برای زنان صنعتگر اماراتی کشف کرد تا صنایع دستی محلی را به شیوه ای پایدار و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه توسعه و حفظ کنند.

آثار صنعتگران اماراتی برای بیش از 15000 مخاطب و علاقه‌مند به صنایع دستی که در رویدادهای محلی و بین‌المللی سازمان‌دهی شده ایرتی در طول سال 2021 شرکت کرده‌اند، در دسترس قرار گرفته است.

تلاش های مداوم ایرتی در احیای صنایع دستی و انتقال میراث دست ساز بومی مناطق MENASEA و آسیای مرکزی به آینده، راه را برای ایجاد یک اکوسیستم نوآوری هموار کرده است که در آن تزریق روح مدرن و مداخلات طراحی در حال گسترش واژگان صنایع دستی سنتی است.

ایرثی از طریق برنامه‌های توسعه اجتماعی، آموزش حرفه‌ای و همکاری با طراحان از فرهنگ‌ها و زمینه‌های هنری مختلف، به ارائه روایتی تازه برای زنان ادامه می‌دهد و صنعتگران خود را برای ورود به بازارهای جهانی معاصر توانمند می‌سازد.

ریم کرم مدیر NAMA گفت: «ایرثی تحت هدایت و دیدگاه خانم جواهر بنت محمد القاسمی همسر حضرت عالی حاکم شارجه و رئیس NAMA تلاش‌های خود را برای رساندن صنایع دستی اماراتی به صحنه جهانی افزایش داده است. برای کمک به حفظ و حفاظت از صنایع دستی میراثی خود برای نسل‌های آینده کاوش‌های مشترک هنری و طراحی به رهبری ایرثی شاهد معرفی مواد و تکنیک‌های بدیع است که امروزه میراث صنایع دستی شارجه و امارات متحده عربی را غنی می‌کند و سنت‌های استثنایی صنایع دستی را به کار می‌گیرد.

او افزود: «آینده صنایع دستی با توانایی آن در پذیرش نیازهای در حال تغییر فرهنگ معاصر تعیین می شود و در طول سال 2021، ایرثی با نیازهای بازار جهانی و نسلی با دانش دیجیتال سازگار شده است تا مسیرهای نوآورانه ای را ایجاد کند که از پایداری، اشتغال حمایت می کند. و حفظ صنایع دستی و فرهنگی.

هم افزایی بین طراحان و صنعتگران، مخاطبان جدیدی را برای شیوه های سنتی صنایع دستی ایجاد می کند، در حالی که رویکرد چند جانبه مستندسازی صنایع دستی ما، شکاف های دانش را بیشتر پر می کند و صنایع دستی میراثی را برای نسل های حال و آینده قابل دسترس می کند. “

سال 2022 برای شرکت ایرثی به عنوان نهادی با شخصیت حقوقی و ظرفیت کامل برای انجام اقدامات قانونی لازم برای دستیابی به اهداف و اعمال صلاحیت های خود با استقلال مالی، اداری و فنی آغاز شد.

میراثی از دستاوردها در سال 2021 سری Irthi در Design Miami/Podium x Shanghai با دو مجموعه دست ساز معاصر از اشیاء با طراحی منحصر به فرد و در عین حال کاربردی راه اندازی شد و فصل جدید مهمی را در تلاش های Irthi برای محافظت از میراث صنایع دستی منطقه رقم زد. مجموعه Zenobia – با همکاری طراح لوانتین، Nada Debs، دنیای تالی و Marquetry را ادغام کرد، در حالی که مجموعه Thaya – که با همکاری طراحان بحرینی و اماراتی و یک گروه هنری مستقر در پاکستان ایجاد شد – تفسیری معاصر از Safeefah را ارائه داد.

مجموعه انتخاب شده «Zenobia» همچنین موضوع میزگردی بود که در The Arts Club دبی برگزار شد، جایی که کارشناسان از تلاش‌های Irthi در آغاز گفت‌وگو بین دو صنعت از دو دنیای متفاوت قدردانی کردند.

سومین گروه متشکل از 10 طراح اماراتی که تحت برنامه “Azyame” آموزش دیده اند – برنامه کارآفرینی مد ایرتی، با پرده برداری از مجموعه مد و جواهرات خود با الهام از صنایع دستی اماراتی در “Elevenish”، یک سایت الکترونیکی بین المللی، سفرهای کارآفرینی هیجان انگیزی را آغاز کرده اند. .

تلاش های ایرثیس در حمایت از صنایع دستی و صنعتگران محلی در منطقه MENASA منجر به انتخاب آن به عنوان شریک مشترک برای مجموعه SS22 QASIMI مستقر در لندن شد که صنایع دستی منحصر به فرد اماراتی صفیفه و فاروخا (یک منگوله دست باف) را به نمایش گذاشت.

وام/ نعمه سمیر.

https://wam.ae/en/details/1395303013994

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : جشنواره الظفره تا 22 ژانویه به جذب بازدیدکنندگان ادامه می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام