افتتاحیه اکسپو 2020 در دبی

دبی، 8 نوامبر 2021 (WAM) — اکسپو 2020 دبی از زمان افتتاحیه خود در 1 اکتبر تاکنون 2,942,388 بازدید را ثبت کرده است.

تعداد بازدیدکنندگان شامل بیش از 100000 دانش آموز بود که نمایشگاهی برای تحریک بیشتر ذهن های جوان در هفته دانش و یادگیری آینده از 12 تا 18 دسامبر تنظیم شده است.

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

در هفته گذشته، نمایشگاه اکسپو 2020 دبی روز پرچم امارات متحده عربی را جشن گرفت که اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس جمهور، نخست وزیر و حاکم دبی، پرچم ملی را برافراشتند.

روز افتخار سازمان همکاری اسلامی (OIC)؛ و اکسپو 2020 روزهای ملی آنتیگوا و باربودا، اندونزی، کلمبیا، و هلند، که شامل بازدید از پادشاه هلند، پادشاه ویلم الکساندر و ملکه ماکسیما بود.

ستارگان بی‌شماری در اکسپو 2020

ستارگان بی‌شماری نام خود را به فراخوان هیبت‌آمیز اجراکنندگان تا به امروز در اکسپو 2020 دبی اضافه کرده‌اند – در میان مهمانان مشهوری که در صحنه‌های اکسپو حضور داشتند، Riverdance، رقص مشهور جهانی ایرلندی بود. نمایش‌های این گروه در اکسپو در سراسر نوامبر برگزار می‌شود.

جشن‌های دیوالی اکسپو دارای یک ترکیب سرگرمی قوی بود و جشنواره هندو با اعمالی مانند سلیم و سلیمان مرچنت هندی و ویپول مهتا خواننده پخش بالیوود جشن گرفته می‌شد. Late Nights @ Expo همچنین میزبان یک سری رویدادهای موسیقی برای بزرگداشت جشنواره نورها بود، از جمله ویترین ویژه ای از رپر هندی Badshah.

رویداد رسمی ورزشی در اکسپو 2020

در حالی که بهترین دوچرخه‌سواران جهان به رقابت با Giro d’Italia Criterium – اولین رویداد رسمی ورزشی که در یک نمایشگاه جهانی روی صحنه می‌رود-، بازدیدکنندگان یک دور موقت را در اکسپوی 2020 جمع کردند. پیتر ساگان از اسلواکی در پایانی میخکوب کننده، اگان برنال از کلمبیا را به مقام اول رساند.

هفته توسعه شهری و روستایی در روز جهانی شهرها در 31 اکتبر آغاز شد و در 6 نوامبر با اعلام اینکه بیش از 120 ساختمان دائمی اکسپو 2020 دبی دارای گواهینامه رهبری در طراحی انرژی و محیطی (LEED) هستند، به پایان رسید.

این هفته شامل یک مجلس ویژه جهانی زنان بود که تصویری دوباره از شهرها و روستاها داشت که اگر توسط زنان طراحی شده بودند، و راه‌اندازی نقشه راه تحویل آخرین مایل، طرحی برای ایمن و پایدار کردن سکونتگاه‌های غیررسمی بود.

فهرست جاذبه‌های اکسپو 2020

فهرست جاذبه‌های اکسپو 2020 دبی هیچ نشانه‌ای از کند شدن را نشان نمی‌دهد: نانسی عجرم و راغب علامه، جهان را از طریق قدرت موسیقی، در میدان الوصل متحد می‌کنند و در سرتاسر جهان پخش می‌شوند، زمانی که آنها دومین شب‌های بی‌نهایت را با هم سرلوحه قرار می‌دهند. نمایش در 12 نوامبر در همان روز، کنسرت کی پاپ KITE از کنسرت هایی از جمله هایلایت و پانچ استقبال خواهد کرد.

الوصل همچنین میزبان برنامه Expo Young Stars تا 17 نوامبر خواهد بود که دانشجویان جوان با استعداد را از سراسر امارات به نمایش می گذارد.

بهترین ورزشکاران تاریخ در اکسپو 2020

در 13 نوامبر، بازدیدکنندگان با حضور یکی از بهترین ورزشکاران تاریخ، یوسین بولت – 11 بار قهرمان جهان، دارنده 8 مدال طلای المپیک و دارنده چندین رکورد جهانی – که یک مسابقه خانوادگی را رهبری خواهد کرد، پذیرایی می شود.

حسین علی-وام
WAM / Persian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *