نقش امارات در صنعت فناوری

دبی_ 4 نوامبر 2021 ( وام )_ سارا الامیری وزیر دولت در امور فناوری پیشرفته، سهم و نقش برجسته امارات متحده عربی در صنعت فناوری پیشرفته در بخش ساخت و ساز و حمایت این کشور از تحقیقات علمی در یک اکوسیستم پویا و آمادگی این کشور برای استقبال از سرمایه گذاران و نوآوران را تایید کرد.

کنفرانس جهانی اتوماسیون

الامیری تاکید کرد که چگونه کنفرانس جهانی اتوماسیون و رباتیک در ساخت و ساز در سال 2021 کمک زیادی به این کار خواهد کرد.

الامیری دیروز در نشست روز پایانی سی و هشتمین نشست کنفرانس به میزبانی امارات، برای اولین بار در منطقه طی سه روز با حضور 420 محقق از 22 کشور و 85 پژوهش شرکت کرد. مراکز و دانشگاه های بین المللی و افراد عالی رتبه، کارشناسان و متخصصان.

الامیری گفت که امارات می داند که این فناوری ها برای توسعه یک اقتصاد رقابتی جهانی پایدار ضروری هستند. وی در پایان سخنان خود موزه آینده را مثال زد که نمایشگاهی عالی برای بازدیدکنندگان از دبی و به طور کلی امارات است.

در آخرین روز خود، کنفرانس بیش از 60 مقاله در مورد بسیاری از موضوعات مورد بحث قرار گرفت و شاهد رویدادهای متعددی بود، از جمله جلسه ای که العامری و دکتر فراس حبل، سردبیر امارات Scholar Gate در آن شرکت کردند.

موضوعات مورد بحث در این جلسه شامل عوامل انسانی و همکاری بین سیستم انسانی، ماشین‌های روباتیک، دستگاه‌ها و کاتالیزورهای نهایی، تکنیک‌های مدیریت ساخت، مدیریت فناوری و نوآوری و موضوعات مختلف مرتبط با این حوزه‌ها بود.

وی نقش دروازه محقق امارات و تأثیر آن بر حوزه عملی و نحوه عملکرد آن به عنوان یک دنیای مجازی یکپارچه متخصص و هدایت خدمات تحقیقات علمی را توضیح داد.

وی افزود: نوآوری و خلاقیت پایه هایی است که امارات متحده عربی برای تثبیت جایگاه جهانی خود در میان کشورهای توسعه یافته بر آن بنا شده است.

وی در پایان سخنان خود بر چشم انداز امارات در سال 2021 و هدف اصلی و روشن آن برای توسعه نقش اقتصادی و جهانی این کشور تاکید کرد وام/ نعمه سمیر.

WAM / Persian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام