آژانس خبری امارات، نهادهای رسانه ای کلمبیا در مورد همکاری رسانه ای بحث می کنند

بوگوتا، کلمبیا، 16 ژانویه 2022 (وام) — هیئتی از آژانس خبری امارات (WAM) راه های افزایش همکاری با تعدادی از نهادهای رسانه ای در کلمبیا، همراه با مشارکت آنها در کنگره جهانی رسانه را مورد بحث و بررسی قرار داده است. نوامبر آینده به میزبانی ابوظبی برگزار می شود.

این گفتگو در جریان سفر هیئت به رهبری محمد جلال الریسی، مدیر کل آژانس خبری امارات به کلمبیا، به عنوان بخشی از تلاش های خبرگزاری امارات برای ایجاد روابط مفید همکاری و مشارکت پایدار با چندین نهاد رسانه ای جهانی صورت گرفت.

هیئت WAM از مقر مجله کلمبیایی “Semana”، یکی از بزرگترین مجلات در کلمبیا، بازدید کرد تا راه های افزایش همکاری مشترک و بهترین ابزار برای انتشار موضوعات مورد علاقه مخاطبان خود در کلمبیا را بررسی کند و خاطرنشان کرد که این هفته نامه یک نسخه کامل را در سال 2021 در مورد امارات اختصاص داده است.

این هیئت همچنین با خبرگزاری کولپرنسا دیدار و در خصوص راه های تقویت روابط بین دو طرف در زمینه تبادل اخبار و همکاری رسانه ای صحبت کردند. در این بازدید تفاهم نامه همکاری رسانه ای و تبادل خبر امضا شد.

هیئت WAM همچنین از مقر روزنامه “ال تمپو” که پرتیراژترین نشریه در کلمبیا است، بازدید کرد، جایی که طرفین راه‌های فعال‌سازی تفاهم‌نامه‌ای را که سال گذشته با این روزنامه امضا شد، بررسی کردند.

هیئت سپس از مقر شبکه تلویزیونی کاراکول، یکی از شبکه های تلویزیونی پیشرو در کلمبیا از سال 1998 بازدید کرد. در این بازدید، فرصت های تقویت همکاری رسانه ای و تبادل اخبار بین دو طرف مورد بررسی قرار گرفت. هیئتی از کاراکول ماه آینده برای امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه تبادل اخبار به امارات سفر خواهد کرد.

هیئت در جریان بازدید از مقر رادیو بلو که در سال 1927 تأسیس شد، در جریان سیستم کاری قرار گرفتند و راه‌های افزایش همکاری رسانه‌ای بین دو طرف را بررسی کردند.

هیئت خبرگزاری امارات همچنین از دفتر مرکزی روزنامه ال اسپکتادور، یکی از قدیمی ترین روزنامه های جهان که در سال 1887 به عنوان اولین روزنامه در کلمبیا تأسیس شد، بازدید کرد. تفاهم نامه همکاری در زمینه تبادل خبر امضا شد.

هیئت آژانس خبری امارات سفر کاری خود به کلمبیا را با بازدید از مقر اتحاد اطلاعات آمریکای لاتین (AIL)، یک سازمان رسانه ای که شامل 22 شبکه تلویزیونی خصوصی در آمریکای لاتین و کارائیب است، به پایان رساند.

الریسی گفت که آژانس خبری امارات به عنوان بخشی از همکاری مستمر بین دو کشور دوست در زمینه های مختلف به دنبال ایجاد روابط استراتژیک با مؤسسات رسانه ای در کلمبیا است.

مدیر کل WAM با تاکید بر اینکه رسانه ها عامل اصلی توسعه در کشورها هستند، خاطرنشان کرد: این سفر مظهر تلاش دو طرف برای ایجاد مدلی پیشرفته برای همکاری رسانه ای در سطوح مختلف است.

وی افزود که کنگره جهانی رسانه که نوامبر آینده در ابوظبی پایتخت برگزار می شود، «گام مهمی در روند همکاری بین WAM و سایر نهادهای رسانه ای بین المللی است و ما مشتاقانه منتظر مشارکت برجسته موسسات رسانه ای کلمبیایی هستیم. در این رویداد برجسته جهانی.”

الریسی در پایان با تشکر از همه مقامات سفارت امارات در کلمبیا، از تلاش های آنها برای ارائه همه اشکال حمایت از هیئت WAM در طول اقامت خود در کلمبیا که نقش مهمی در موفقیت این سفر ایفا کرد، قدردانی کرد.

حسین علی-وام
https://wam.ae/en/details/1395303011383

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : امارات متحده عربی 3116 مورد جدید مبتلا به کوفید-19 ؛ 1182 مورد بهبودی و سه مورد فوت طی 24 ساعت گذشته خبر می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام