آژانس فضایی امارات اولین منطقه اقتصادی فضایی را در شهر مصدر راه اندازی می کند

ابوظبی_ 20 ژانویه 2022 ( وام )_ آژانس فضایی امارات متحده عربی و مصدر اولین منطقه اقتصادی فضایی کشور را در شهر مصدر ایجاد خواهند کرد تا یک اکوسیستم تجاری یکپارچه برای به حرکت درآوردن استارت آپ ها و بنگاه ها ایجاد کنند.

این اولین مرکز فناوری فضایی بسیاری است که آژانس فضایی امارات برای ایجاد یک بخش خصوصی رقابتی، ایجاد قابلیت های ملی و کمک به رشد اقتصادی امارات در 50 سال آینده راه اندازی خواهد کرد.

منطقه اقتصادی فضایی در شهر مصدر، پیشگام در پایداری و مرکزی برای تحقیق و توسعه، زیرساخت های کلاس جهانی و محیطی توانمند برای تشویق توسعه صنعت فضایی ملی ارائه می دهد. به مشاغل بسته یکپارچه از مزایا از جمله جوجه کشی، فضای اداری، مربیگری، شبکه سازی، فرصت های سرمایه گذاری، دسترسی اولویت دار به قراردادهای دولتی و همکاری نزدیک تر با مراکز تحقیقاتی پیشرو جهانی ارائه می شود.

برنامه منطقه اقتصاد فضایی با هدف ایجاد چارچوبی پایدار و مؤثر برای تسهیل مشارکت‌های عمومی و خصوصی است. ایجاد یک محیط تجاری جذاب و یکپارچه برای شرکت های محلی و جهانی؛ حمایت از رشد فناوری‌ها و خدمات فضایی ملی؛ تحریک نوآوری و اتخاذ فناوری های پیشرفته؛ و از راه اندازی استارت آپ های داخلی حمایت کرده و رشد آنها را تسریع بخشد.

سارا یوسف العامری وزیر دولت در فناوری پیشرفته و رئیس آژانس فضایی امارات متحده عربی، گفت: “فضا مرز بعدی رشد تجارت است که اقتصاد ملی را برای 50 سال آینده پیش می برد.

منطقه اقتصادی فضایی در شهر مصدر یک نقطه عطف هیجان انگیز در استراتژی ما برای ایجاد یک بخش خصوصی رقابتی، ایجاد قابلیت های ملی، ترویج مشارکت های دولتی-خصوصی، تقویت تحقیق و توسعه و تشویق روحیه کارآفرینی است. این برنامه یک تغییر دهنده بازی است که صنعت فضایی در حال شکوفایی ما را به مرحله بعدی خواهد برد.

در حالی که به طور همزمان بر روی موقعیت تثبیت شده امارات متحده عربی به عنوان یک مرکز جهانی استعداد، سرمایه گذاری و نوآوری ایجاد می کنیم.

سالم بوتی سالم القبیسی مدیر کل آژانس فضایی امارات متحده عربی، گفت: “ظرفیت سازی برای پیشبرد اقتصاد دانش محور امارات ضروری است و منطقه اقتصادی فضایی یک گام بزرگ رو به جلو است.

این اکوسیستم دوستدار تجاری را فراهم می کند. با زیرساخت‌های کلاس جهانی و خدمات رقابتی برای حمایت از تأسیس شرکت‌های جدید فناوری فضایی. توافق ما با مصدر سیتی اولین توافق ماست و ما قصد داریم به سرعت به سمت راه‌اندازی مراکز استارت‌آپ بیشتری در سراسر کشور حرکت کنیم و ایده‌های اولیه را به تجاری قابل دوام تبدیل کنیم. سرمایه‌گذاری‌ها. این زیربنای استراتژی پر تاثیر ما برای افزایش رقابت‌پذیری بخش خصوصی و تحریک نوآوری است. ما از این مرحله جدید رشد برای صنعت فضایی که در 50 سال آینده پیشرفت انسانی امارات متحده عربی را نیرو خواهد بخشید، هیجان‌زده هستیم.”

محمد الرمحی مدیر عامل مصدر، افزود: “مصدر سیتی یک اکوسیستم منحصر به فرد ایجاد کرده است که در آن نوآوری و کسب و کار در کنار هم رشد می کنند. در حال حاضر محل استقرار آژانس فضایی امارات متحده عربی است، مشارکت ما برای راه اندازی اولین منطقه اقتصادی فضایی، پیشنهادات استثنایی ارائه شده توسط مسدر سیتی رایگان را گسترش می دهد. منطقه ای به مرزهای جدید و هیجان انگیز. هدف ما نه تنها هدایت کارآفرینی و توسعه اقتصادی در بخش فضایی با رشد سریع است، بلکه جذب و پرورش با استعدادترین متخصصان از سراسر منطقه و فراتر از آن است. ما مشتاقانه منتظر همکاری با آژانس فضایی امارات متحده عربی منطقه اقتصادی فضایی و شهر مصدر را به ارتفاعات بالاتری خواهد برد.”

توافق راهبردی بین آژانس فضایی امارات و مصدر در هفته پایداری ابوظبی 2022 توسط عالیجناب سالم بوتی سالم القبیسی، مدیر کل آژانس فضایی امارات و محمد الرماحی، مدیر عامل مصدر امضا شد. بر اساس این قرارداد، منطقه آزاد شهر مصدر مجوزهای تجاری برای شرکت‌های مرتبط با فضا در بخش پرتاب، ارتباطات ماهواره‌ای، لجستیک، تجزیه و تحلیل داده‌ها، علم، فناوری، مهندسی و موارد دیگر را اختصاص می‌دهد.

شهر مصدر دارای یک اکوسیستم مستقر است و خانه چندین مرکز آموزشی، تحقیقات استراتژیک، مشاغل است و به عنوان مقر آژانس فضایی امارات متحده عربی و آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر (ایرینا) عمل می کند.

برنامه مناطق اقتصادی فضایی آژانس فضایی امارات دارای چهار ستون کلیدی است: گروه شتاب دهنده اقتصاد فضایی، آزمایشگاه های فضایی، خدمات دولتی فضایی و فضای کاری است

وام/ نعمه سمیر.

https://wam.ae/en/details/1395303013281

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : عرب سلامتی و آزمایشگاه پزشکی خاورمیانه 2022 هفته آینده در دبی افتتاح می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام