امارات متحده عربی 2207 مقاله تحقیقاتی مرتبط با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل را طی سال‌های 2018-2021 منتشر می‌کند

العین، 21 ژانویه 2022 (وام) — اساتید و محققان دانشگاه امارات متحده عربی (UAEU) 2207 مقاله تحقیقاتی مرتبط با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (UNSDGs)، بر اساس پایگاه داده اسکوپوس از سال 2018 منتشر کرده اند. تا سال 2021، شامل 966 مقاله تحقیقاتی مرتبط با هدف سوم، با تمرکز بر سلامت و کیفیت زندگی خوب. هدف یازدهم مربوط به شهرها و جوامع پایدار، 254 مقاله منتشر کرد. همچنین، پژوهشگران 198 مقاله در مورد آب پاک و بهداشت و 179 مقاله در زمینه صنعت، نوآوری و زیرساخت منتشر کردند. اهداف چهارم، یازدهم و پانزدهم در همین دوره به نقل از پایگاه اسکوپوس. پروفسور احمد علی مراد، دانشیار پژوهشی، گفت که امارات متحده عربی با چشم انداز بلندپروازانه خود توانسته است تحقیقات اجتماعی انجام دهد. مشارکت با تأثیر جهانی با مطالعه چالش‌های واقعی مرتبط با جوامع و یافتن راه‌حل‌های عملی، فنی و اقتصادی برای منافع اجتماعی. وی افزود: تحقیقات علمی امارات آینده‌نگر است و از طریق دانش و علم و با استفاده از ابزارهای پژوهشی نوآورانه به توانمندسازی، توسعه و پایداری کمک می‌کند که به نتایج یکپارچه‌ای دست می‌یابد که به نفع بشریت و اطرافیان باشد. محیط زیست با استفاده بهینه از منابع طبیعی.»
امارات متحده عربی از طریق خروجی های تحقیقات علمی خود که به یافتن راه حل هایی برای چالش های جهانی، از جمله چالش های مربوط به UNSDGs کمک می کند، از نقش پیشرو کشور حمایت و تحکیم می کند.

این دانشگاه منابع مالی و قابلیت‌های زیرساختی را تخصیص داده است که آزمایشگاه‌های علمی در سطح جهانی را تضمین می‌کند تا از دستیابی به خروجی‌های تحقیقاتی با کیفیت بالا اطمینان حاصل کند و دانشگاه را برای پژوهش محور شدن با تأثیر جهانی حمایت کند. همچنین نقش مثبت و حیاتی در همسویی با 17 UNSDG ایفا کرد. این دانشگاه سال گذشته برنامه تحقیقاتی SDG را راه اندازی کرد. در حال حاضر پروژه‌ها و فعالیت‌های تحقیقاتی زیادی وجود دارد که از استراتژی امارات متحده عربی برای بی‌طرفی آب و هوا برای رسیدن به انتشار کربن صفر تا سال 2050 پشتیبانی می‌کنند.

حسین علی-وام
https://wam.ae/en/details/1395303013512

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : کرسنت پترولیوم: جهان برای موفقیت در انتقال کربن به سیاست های هوشمندتر نیاز دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام