امارات و اتحادیه اروپا راه های تقویت همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف را مورد بحث و بررسی قرار دادند

ابوظبی، 12 ژانویه 2022 (WAM) — به عنوان بخشی از تعهد وزارت دارایی به تقویت روابط امارات متحده عربی با کشورهای مختلف جهان و موسسات و سازمان های مالی منطقه ای و بین المللی، محمد هادی الحسینی، وزیر امور مالی دولت امور دیروز با یوهانس هان، کمیسر بودجه و اداری اروپا و هیئت همراهش دیدار کرد.

در این دیدار که در مقر وزارت دارایی در ابوظبی برگزار شد، یونس حاجی الخوری، معاون وزیر دارایی نیز حضور داشت. این دیدار به دنبال بحث در مورد راه های تقویت همکاری های دوجانبه بین دو طرف در زمینه های مختلف برای دستیابی به منافع متقابل بود.

از هیئت اتحادیه اروپا، گرت جان کوپمن، مدیر کل، اداره کل بودجه؛ امیل پاولسن، معاون نماینده اتحادیه اروپا در امارات؛ هانا جانس، عضو کابینه کمیسر؛ تاینا ساتری، مشاور تجاری در هیئت اتحادیه اروپا؛ و جولیا پیترانگلی، مشاور منطقه ای در هیئت اتحادیه اروپا در این نشست حضور داشتند.

الحسینی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به یوهانس هان و هیئت همراه، بر اهمیت برگزاری چنین دیدارهایی در تقویت روابط همکاری بین دو طرف تاکید کرد.

وی گفت: «امارات متحده عربی با نهادها و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای انجام اقدامات پیشگیرانه برای کمک به کاهش پیامدهای همه‌گیری کووید-19، تحریک بهبود و حمایت از رشد اقتصادی پایدار همکاری می‌کند.»

یوهانس هان گفت: “من از دیدار سازنده و آینده نگر با وزیر امور مالی امارات متشکرم. ما در مورد طرح بازیابی NGEU اتحادیه اروپا و فرصت های سرمایه گذاری مربوط به برنامه انتشار اتحادیه اروپا، به ویژه اوراق قرضه سبز بحث کرده ایم. به منظور اجرای آن. اولویت های جاه طلبانه توافق پاریس، ما به سرمایه گذاری و فرصت های تامین مالی پایدار نیاز داریم.”

در این نشست، برنامه «نسل بعدی اتحادیه اروپا» اتحادیه اروپا ارائه شد، ابزار بهبود موقتی که توسط اتحادیه اروپا برای حمایت از بهبود اقتصادی و ساختن آینده ای سبزتر، دیجیتالی و انعطاف پذیرتر برای کشورهای اتحادیه اروپا راه اندازی شده است.

این دیدار در چارچوب سفر یوهانس هان و هیأت همراهش به امارات انجام شد که طی آن وی با تعدادی از مقامات برای تقویت روابط دوجانبه و تقویت همکاری ها در زمینه های مورد علاقه دیدار کرد.

حسین علی-وام
https://wam.ae/en/details/1395303010335

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : صندوق خلیفه با eBay برای حمایت از صادرات کالاهای کوچک و متوسط ابوظبی در سراسر جهان همکاری می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *