بازار املاک دبی: دبی در سال 2021 84.722 تراکنش ملکی به ارزش 300 میلیارد درهم ثبت کرده است

دبی_ 5 ژانویه 2022 ( وام )_ بازار املاک دبی همچنان به عنوان یک محرک کلیدی برای رشد بخش‌های مختلف و فعالیت‌های اقتصادی در امارات عمل می‌کند، به طوری که این بخش با ثبت 84.772 تراکنش که ارزشی معادل 300 میلیارد درهم را در سال 2021 نشان می‌دهد این بخش با هدایت دستورات رهبری و تقویت بسته های محرک اقتصادی دولت و میزبانی امارات از اکسپو 2020 دبی، توانست حجم بالایی از معاملات را در سال گذشته به دست آورد. علاوه بر این، اصول قوی و جذابیت بازار املاک و مستغلات دبی و رویه‌های انعطاف‌پذیر و شفاف همچنان باعث جذب سرمایه‌گذاران از سراسر جهان شده است.

این گزارش رشد 65 درصدی تعداد تراکنش‌ها و افزایش 71 درصدی ارزش را نسبت به سال 2020 نشان می‌دهد. در مجموع 52,415 سرمایه‌گذار در سال 2021، 72,207 سرمایه‌گذاری جدید به ارزش 148 میلیارد درهم منعقد کردند که نشان‌دهنده رشد 73.7 درصدی در تعداد سرمایه‌گذاری‌ها، 65.6 است.

افزایش درصدی تعداد سرمایه‌گذاران و افزایش 100 درصدی ارزش سرمایه‌گذاری‌ها در مقایسه با سال 2020. نتایج نشان‌دهنده توانایی این بخش برای دستیابی به پیشرفت علیرغم شرایط استثنایی فعلی، موقعیت پیشرو منطقه‌ای و جهانی آن را بیشتر تقویت می‌کند.

شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم ولیعهد دبی، در مورد نتایج این تحقیق گفت: «دستورات اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و حاکم دبی، مبنی بر تبدیل دبی به شهر جهانی بهترین شهر برای زندگی و کار به عنوان یک محرک کلیدی در افزایش جذابیت آن به عنوان یک مقصد سرمایه گذاری جهانی عمل کرده است.

زیرساخت قوی دبی، قوانین منعطف که همگام با شرایط در حال تحول بازار بوده، و محیط امن آن، همگی به تعمیق اعتماد سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات آن کمک کرده اند. افزایش سرمایه گذاری ها و افزایش علاقه سرمایه گذاران جهانی به دبی گواه این امر اثربخشی ابتکارات اقتصادی استراتژیک امارات که به دنبال تقویت رهبری آن در بخش‌های مختلف و ارتقای رتبه جهانی آن در شاخص‌های توسعه است.

شیخ حمدان گفت که دبی چشم‌انداز روشنی برای آینده دارد و مشارکت آن با جامعه سرمایه‌گذاری جهانی همچنان برای آن حیاتی است.

سلطان بوتی بن مجرن مدیر کل بازار املاک دبی گفت: “بخش املاک و مستغلات دبی بار دیگر انعطاف پذیری، جذابیت و توانایی خود را برای دستیابی به رشد پایدار حتی در شرایط استثنایی که در سطح جهانی شاهد آن هستیم، ثابت کرده است. آینده در حالی که کشور 50 سال دیگر از توسعه اقتصادی را آغاز می کند. بخش املاک و مستغلات یک کاتالیزور اصلی برای رشد بخش های مختلف دیگر است.”

بن مجرن افزود که دستورات اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم و پیگیری حضرت شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم به تقویت قابلیت‌های بخش املاک و مستغلات دبی و تبدیل آن به عنوان مقصد مطلوب برای سرمایه‌گذاران کمک کرده است. منطقه ای و جهانی و در میان بهترین شهرهای جهان برای زندگی و کار.

“ما متعهد به ادامه کار برای دستیابی به اهداف استراتژیک خود در سال 2022 برای تبدیل شدن به رهبران منطقه ای و جهانی در بازار املاک و مستغلات و همچنین ارائه خدمات یکپارچه استثنایی به همه مشتریان در این بخش هستیم. همچنین به توسعه قوانینی که به تنظیم مقررات کمک می کند ادامه خواهیم داد.

این گزارش نشان داد که 6897 سرمایه گذار از شورای همکاری خلیج عربی 8826 سرمایه گذاری به ارزش بیش از 16.88 میلیارد درهم را ثبت کرده اند.

در مجموع 6097 سرمایه گذار عرب، 7538 سرمایه گذاری را ثبت کردند که ارزش آنها بیش از 12.4 میلیارد درهم است. بخش املاک و مستغلات دبی همچنین 38318 سرمایه گذار خارجی را جذب کرد که 51553 سرمایه گذاری جدید به ارزش بیش از 99 میلیارد درهم به پایان رساندند.

آمار بازار املاک دبی همچنین نشان داد که 17,705 زن 22,165 سرمایه گذاری به ارزش بیش از 38.4 میلیارد درهم در سال 2021 ثبت کرده اند که 72 درصد افزایش نسبت به سال 2020 نشان می دهد. نتایج نشان می دهد که زنان تاجر اعتماد زیادی به بازار املاک دبی دارند.

وام/ نعمه سمیر.

https://wam.ae/en/details/1395303008702

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : بی بی سی «تاب آوری» امارات متحده عربی در برابر كوفيى-19 را برجسته می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام