امارات تا سال 2030 به 1 میلیارد دلار می رسد

انحصاری: رئیس دوکه می گوید تجارت کلمبیا و امارات تا سال 2030 به 1 میلیارد دلار می رسد و پروازهای مستقیم مورد بحث است

دبی_ 6 نوامبر 2021 ( وام )_ رئیس جمور ایوان دوکه به خبرگزاری امارات (وام) گفت، کلمبیا، سومین اقتصاد بزرگ در آمریکای لاتین، قصد دارد تا سال 2030 به بیش از یک میلیارد دلار تجارت دوجانبه با امارات برسد.

رئیس کلمبیا در یک مصاحبه اختصاصی در دبی گفت که امیدوار است تا 24 ماه آینده ارقام تجارت با امارات را سه برابر کند.

“آیا پتانسیلی برای دستیابی به 1 میلیارد دلار [تا سال 2030] می بینم؟ بله، و می تواند به بالاتر از آن برسد. اما فکر می کنم ما باید

بازارها را به هم متصل کنیم، موانع را از بین ببریم و بتوانیم سرمایه گذاری ها را از امارات به کلمبیا بیاوریم.” او توضیح داد.

من واقعاً معتقدم که چالش بعدی این است که تجارت بین کلمبیا و امارات را در طی 24 ماه آینده سه برابر کنیم و بتوانیم بزرگترین سرمایه گذاری امارات را در کلمبیا داشته باشیم.

“من مطمئن هستم که انرژی سبز، هیدروژن، منابع انرژی تجدیدپذیر غیر متعارف و انرژی های متعارف مانند نفت و گاز علاقه زیادی از سوی سرمایه گذاران اماراتی در کلمبیا خواهد داشت.”

آخرین آمار وزارت اقتصاد امارات متحده عربی که در سال 2020 منتشر شده است، نشان می دهد که تجارت غیرنفتی دوجانبه بین دو کشور در نیمه اول سال 2019 بالغ بر 176 میلیون دلار بوده است.

دوک، 45 ساله، در یک سفر رسمی به امارات متحده عربی است و روز جمعه به همراه 50 تن از رهبران تجاری کلمبیایی و هیئتی از وزرای خود، از مرکز چند کالای دبی بازدید کرده است.

این اولین سفر رسمی او به امارات است. دو کشور 45 سال پیش روابط دیپلماتیک خود را برقرار کردند و کلمبیا یکی از اولین کشورهایی بود که از درخواست امارات برای میزبانی اکسپو 2020 دبی حمایت کرد.

هنوز هیچ پرواز مستقیمی بین دو کشور وجود ندارد. با این حال، رئیس کلمبیا فاش کرد که امروز این موضوع را با مقامات اماراتی در میان خواهد گذاشت.

او گفت: «ما آن گفتگو را با سفیر امارات در کلمبیا و سفیرمان در اینجا انجام داده‌ایم.

یکی از چیزهایی که من دوست دارم [در جلسه] مطرح کنم این است که پیچیدگی‌های لجستیکی را از بین ببرم و بتوانم مستقیماً بین کلمبیا و امارات ارتباط برقرار کنم.»

رئیس دوک گفت که دو کشور در حال کار بر روی امضای یادداشت تفاهم (MoU) در مورد اجتناب از مالیات مضاعف هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امارات می تواند دومین کشور خاورمیانه پس از اسرائیل باشد که با کلمبیا قرارداد تجارت آزاد امضا می کند، پاسخ داد: “من فکر می کنم فرصت بزرگی وجود دارد.

ما می توانیم کاری قوی، سریع و تاثیرگذار انجام دهیم. ما روی اجتناب از مالیات مضاعف کار می کنیم و یک توافق سرمایه گذاری [با امارات متحده عربی] وجود دارد که در کنگره در حال بحث است.

دوکه که در سال 2018 به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، معتقد است که امارات می تواند “شتاب دهنده و شریک مهم” چشم انداز او برای تبدیل کلمبیا به “سیلیکون ولی آمریکای لاتین” باشد.

او گفت: “بله، من می بینم که امارات متحده عربی نقش ایفا می کند. نه تنها از طریق منابع مالی [حکومتی]، بلکه در مورد عرضه فناوری – هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، امنیت سایبری، بلاک چین” نیز صحبت می شود.

ما توانسته‌ایم فناوری‌هایی را توسعه دهیم که می‌تواند برای شرکت‌های اماراتی که به دنبال آمریکای لاتین هستند مناسب باشد. امارات متحده عربی می‌تواند شریک بسیار مهمی باشد

و از کشور ما حمایت کند تا استارت‌آپ‌های بیشتری را در فناوری‌های تخصصی به حرکت درآورد؛ ارائه دهندگان این شرکت‌ها و قادر به اتصال امارات می تواند شتاب دهنده چشم انداز تبدیل شدن کلمبیا به دره سیلیکون آمریکای لاتین باشد.

WAM / Persian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام