جایزه پایداری زاید برای توانمندسازی رهبران فردا در اکسپو 2020 دبی ادامه دارد

دبی، 16 ژانویه 2022 (وام) – جایزه پایداری زاید یک پلت فرم جهانی الهام بخش برای آماده کردن رهبران پایداری آینده و ایجاد انگیزه در نسل های آینده برای اتخاذ یک سبک زندگی مسئولانه و پایدار است. برندگان فردا در طی مراسم اهدای جوایز که در EXPO 2020 دبی به عنوان بخشی از هفته پایداری ابوظبی (ADSW) 2022 برگزار می شود، معرفی خواهند شد.

در گزارش زیر، خبرگزاری امارات (وام) به بررسی تلاش‌های جایزه پایداری زاید که در سال 2008 برای ایجاد انگیزه در نسل‌های جوان برای ثبت‌نام در آن از طریق رده «دبیرستان‌های جهانی جایزه» تأسیس شد، می‌پردازد.

این گزارش همچنین پروژه‌های نامزدها را برجسته می‌کند که مجموعه‌ای از نوآوری‌های ارزشمند را ارائه می‌کنند که از فناوری مدرن برای دستیابی به بالاترین استانداردهای پایداری استفاده می‌کنند و در عین حال روش‌های آموزشی را برای آشنایی با مسائل تغییر اقلیم و توسعه پایدار به شیوه‌ای جامع‌تر توسعه می‌دهند.

از سال 2012، جایزه پایداری زاید، جوانان را به عنوان نیروی محرکه برای توسعه پایدار آینده می شناسد. این جایزه با اعطای پروژه های نوآورانه پایداری توسعه یافته توسط دانش آموزان دبیرستانی در سراسر جهان، دانش آموزان را برای دستیابی به پتانسیل کامل خود توانمند می کند و نسل های بعدی را برای شهروندانی مسئولیت پذیر و پایدار ترغیب می کند.

این دسته به شش دبیرستان از شش منطقه جهان جایزه می‌دهد که می‌توانند یک طرح پروژه را نشان دهند که تأثیر، نوآوری و الهام‌بخشی را به مدرسه و/یا جامعه محلی آنها تا سقف 100000 دلار آمریکا ارائه می‌کند.

مدارس باید پروژه هایی را پیشنهاد دهند که ظرف 12 تا 24 ماه پس از دریافت جایزه، با نتایج ملموس در سلامت پایدار، غذا، انرژی و آب و در عین حال تأثیر مثبت و ملموس اجرا شوند. شش منطقه جهانی این دسته شامل قاره آمریکا، اروپا و آسیای مرکزی، خاورمیانه و شمال آفریقا، جنوب صحرای آفریقا، آسیای جنوبی، و شرق آسیا و اقیانوسیه است.

این جایزه همچنین از شرکت‌های کوچک تا متوسط ​​و سازمان‌های غیرانتفاعی که راه‌حل‌ها و فناوری‌های پیشگام با هدف افزایش دسترسی به آب پاک، بهبود مراقبت‌های بهداشتی و تسهیل انرژی پاک، کشاورزی پایدار، آموزش و خدمات عمومی و زیرساخت‌ها و غیره هستند، قدردانی می‌کند.

در مجموع 41 برنده از رده دبیرستان جهانی پروژه هایی را ارائه کرده اند که به منظور افزایش فرصت های یادگیری برای 7000 دانش آموز و پرورش نسل های آینده رهبران پایداری انجام شده است.

برندگان پروژه های دبیرستان های جهانی 500 کیلووات پنل خورشیدی نصب کرده اند، 7 میلیون کیلووات ساعت برق تولید کرده اند و از ورود 5500 تن دی اکسید کربن به جو جلوگیری کرده اند. این انرژی‌های تجدیدپذیر و پروژه‌های پایداری تأثیر مثبتی بر تقریباً 425170 نفر از افرادی که به مدارس شرکت‌کننده و جوامع اطراف آن‌ها متصل هستند، داشته است.

فینالیست های جهانی دبیرستان 2022 جایزه – ارائه دور جدیدی از پیشگامان پایداری، با هدف قرار دادن تحولات و تأثیرات زیست محیطی و آموزش در 28 سپتامبر 2021، فینالیست های جایزه پایداری زاید در سال 2022 پس از جلسه مشورتی هیئت داوران برای انتخاب برندگان برای فعلی آن معرفی شدند. چرخه 2022. در طول مراسم اهدای جوایز در 17 ژانویه 2022، برندگان در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی معرفی خواهند شد.

فهرست نامزدهای قاره آمریکا شامل Iniciativas Ecológicas، Venezuela: Greenhouse and Fish Tank Project است. Iniciativas Ecológicas یک مدرسه خصوصی برای کودکان مبتلا به اوتیسم است که در سال 2005 تاسیس شد و در Maiquetía، ونزوئلا واقع شده است. آنها بر درگیر کردن دانش آموزان در فرصت های یادگیری مبتنی بر طبیعت، عملی و تجربی تمرکز می کنند و از اکوسیستم های منحصر به فرد نزدیک رشته کوه های ساحلی بهره می برند.

دانش آموزان پروژه ای را برای ساخت یک نیروگاه خورشیدی برای مدرسه و یک گلخانه پیشنهاد کرده اند که پرورش ماهی را با کشاورزی عمودی ترکیب می کند. سیستم گلخانه ای ماهی قزل آلا را با غذای ماهی تهیه شده از ضایعات غذا تغذیه می کند. خوراک مصرف نشده از یک بیوفیلتر عبور می کند و کود برای محصولاتی که در بخش کشاورزی عمودی سیستم رشد می کنند ایجاد می کند. گلخانه شفاف همچنین به عنوان یک خشک کن خورشیدی برای خشک کردن و پردازش دانه های قهوه عمل می کند.

این سیستم به مدرسه اجازه می دهد تا در تمام طول سال محصولات خود را پرورش دهد، در نتیجه تولید گیاه را ده برابر افزایش می دهد و در عین حال از 95 درصد آب کمتری نسبت به سیستم های معمولی استفاده می کند، که در نتیجه صرفه جویی در مصرف آب 2.5 میلیون لیتر در سال، تولید سالانه 79440 کیلوگرم سبزیجات ارگانیک می شود. و 2880 واحد قزل آلای ارگانیک. منظومه شمسی نصب شده سالانه 2277600 کیلووات برق پاک تولید می کند که برای کل مدرسه کافی است.

این سیستم به مدرسه اجازه می دهد تا در تمام طول سال محصولات خود را پرورش دهد، در نتیجه تولید گیاه را ده برابر افزایش می دهد و در عین حال از 95 درصد آب کمتری نسبت به سیستم های معمولی استفاده می کند، که در نتیجه صرفه جویی در مصرف آب 2.5 میلیون لیتر در سال، تولید سالانه 79440 کیلوگرم سبزیجات ارگانیک می شود. و 2880 واحد قزل آلای ارگانیک. منظومه شمسی نصب شده سالانه 2277600 کیلووات برق پاک تولید می کند که برای کل مدرسه کافی است.

نمونه های اولیه کشاورزی عمودی که مدرسه توسعه خواهد داد، سپس در 2000 باغ خانگی در جامعه اعمال می شود و مزایای این پروژه را به حداقل 10000 نفر گسترش می دهد.

این فهرست همچنین شامل Instituto Iberia – جمهوری دومینیکن: ژنراتور با سوخت بیودیزل است. Instituto Iberia یک مدرسه خصوصی است که در سال 1941 تأسیس شد و در سانتیاگو، جمهوری دومینیکن واقع شده است. هدف آن تربیت و توسعه افراد اخلاقی و شایسته در زمینه جهانی شده است که در آن به تنوع احترام گذاشته می شود، از تفاوت های فرهنگی استقبال می شود و راه حل های پایدار ایجاد می شود.

دانش‌آموزان انستیتو ایبریا پروژه‌ای را برای تبدیل روغن آشپزی مستعمل مدرسه به بیودیزل برای تغذیه ژنراتور مدرسه پیشنهاد کرده‌اند، زیرا در حال حاضر روغن در مخازن فلزی به محل دفن زباله ارسال می‌شود. به محیط زیست آسیب می رساند.

در پنج سال، این پروژه در نظر دارد 10000 دانش آموز را در منطقه سانتیاگو تحت تأثیر قرار دهد. یک هزار دانش آموز از انستیتو ایبریا و 9000 دانش آموز از مدارس دیگر گفتگوهای آموزشی را از دانش آموزان انستیتو ایبریا دریافت خواهند کرد. این راه را برای فرصت های آگاهی علمی و اجتماعی با سایر مدارس در سانتیاگو هموار می کند و مزایای این پروژه را به 19000 دانش آموز در 25 سال آینده گسترش می دهد.

در اروپا و آسیای مرکزی، این فهرست شامل JU Gimnazija “Bihać”، Bosnia and Herzegovina: Self-Sustaining Energy, Heat and Garden است.

JU Gimnazija “Bihać” یک مدرسه دولتی در بوسنی و هرزگوین است که در سال 1911 تأسیس شد. این مدرسه از سنت صد ساله ترویج نوآوری و خلاقیت و تحمل و احساس اجتماعی برخوردار است.

دانش‌آموزان پروژه‌ای را ارائه کرده‌اند که شامل توسعه یک باغ پرماکالچر، نصب یک سیستم پمپ حرارتی هوا به آب جدید، و یک سیستم پنل خورشیدی برای تأمین انرژی پاک مدرسه است.

این جایزه همچنین Liceo Europeo، اسپانیا: LivingEnergy را نامزد کرد. Liceo Europeo که در سال 1971 تأسیس شد، یک مدرسه خصوصی است که در پایتخت اسپانیا، مادرید واقع شده است. Liceo Europeo در هسته خود متعهد به درگیر کردن دانش آموزان خود در تفکر و یادگیری انعکاسی است و یک مدافع سرسخت برای محیط زیست است.

دانش‌آموزان Liceo Europeo پروژه‌ای به نام «LivingEnergy» ارائه کردند که هدف آن توسعه فناوری مقیاس‌پذیری است که بتواند زباله‌ها را با استفاده از میکروارگانیسم‌ها به برق تبدیل کند. راه حل آنها انرژی پاک را با قیمت مقرون به صرفه تولید می کند و در عین حال به کاهش ضایعات در جامعه محلی آنها کمک می کند. رویکرد آنها مبتنی بر فناوری شناخته شده به عنوان سلول های سوختی میکروبی است.

دانشجویان Liceo Europeo طرح جدیدی را توسعه داده‌اند تا این فناوری را با استفاده از ماسک‌های دور ریخته شده مقیاس‌پذیر کند که میکروارگانیسم‌ها می‌توانند از آن تخریب شده و برق تولید کنند. این در حالی است که استفاده از ماسک به دلیل شیوع گسترده جهانی در سراسر جهان رایج شده است.

حسين علي-وام
https://wam.ae/en/details/1395303011386

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : هفته اهداف جهانی اکسپو 2020 دبی با سخنرانی الهام بخش یک مقام سازمان ملل آغاز می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام