دبی با 1.43 دقیقه در سال کمترین میزان مصرف برق را در جهان ثبت کرده است

دبی، 25 ژانویه 2022 (وام) — اداره برق و آب دبی (DEWA) رکورد جهانی جدیدی را در زمینه دقایق از دست رفته مشتری (CML) برق در سال به دست آورده است. دبی در سال 2021 به ازای هر مشتری 1.43 دقیقه ثبت کرد، در حالی که شرکت های پیشرو در اتحادیه اروپا حدود 15 دقیقه ثبت کردند.

این دستاورد ناشی از اتخاذ آخرین فناوری های جهانی در تولید، انتقال و توزیع انرژی توسط DEWA است.

سعید محمد الطایر، MD و مدیرعامل DEWA، گفت که شبکه هوشمند DEWA جزء مهمی از استراتژی آن برای توسعه زیرساخت های پیشرفته است. استراتژی شبکه هوشمند شامل ده برنامه است که باید در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تا سال 2035 تکمیل شود.

این برنامه ها شامل زیرساخت اندازه گیری پیشرفته برای برق، زیرساخت اندازه گیری پیشرفته برای آب، مدیریت دارایی، اتوماسیون توزیع، زیرساخت فناوری اطلاعات، اتوماسیون انتقال، یکپارچه سازی سیستم، ارتباطات، داده های بزرگ و تجزیه و تحلیل و امنیت است. DEWA بیش از دو میلیون کنتور هوشمند برق و آب را در دبی نصب کرده است که باعث افزایش راندمان، کاهش مصرف شده و مشتریان را قادر می‌سازد تا در هر زمان و هر مکان بر مصرف خود نظارت کنند.

نتایج DEWA در چندین شاخص از شرکت های اصلی اروپایی و آمریکایی پیشی گرفته است. در سال 2020، تلفات ناشی از شبکه های انتقال و توزیع برق 3.3 درصد در مقایسه با حدود 6 تا 7 درصد در اروپا و ایالات متحده بود. تلفات شبکه آب نیز به 5.1 درصد در مقایسه با حدود 15 درصد در آمریکای شمالی کاهش یافت.

حسین علی-وام
https://wam.ae/en/details/1395303014581

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : اکسپو 2020 دبی به 11 میلیون بازدید نزدیک می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *