دبی، 27 نوامبر 2021 (WAM) – در یک دستاورد جهانی جدید برای دبی در زمینه فرهنگی، امارت رتبه خود را در شاخص جهانی شهر قدرت (GPCI) 2021 که توسط موسسه استراتژی های شهری در بنیاد یادبود موری ژاپن در سال 2021 منتشر شده است، ارتقاء داده است.

دبی در معیار تعامل فرهنگی که عملکرد شهرها را از نظر رهبری، جاذبه های توریستی، تعداد امکانات فرهنگی و در دسترس بودن امکانات رفاهی و ارتباطات بازدیدکنندگان می سنجد، رتبه اول را در جهان عرب و پنجمین را در سطح جهانی دارد.

شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی، گفت: رتبه امارت در این شاخص نشان‌دهنده پویایی و سرزندگی محیط فرهنگی دبی است که با بزرگترین کلان شهرهای جهان رقابت می‌کند.

دبی رتبه اول جهان عرب

طبیعت جهان وطنی دبی و فضای خلاقانه غنی آن نتیجه سرمایه گذاری دولت دبی در توسعه اقتصاد فرهنگی آن است. این شهر محیطی را فراهم می کند که هم استعدادهای محلی و هم درخشان ترین ذهن های خلاق را از سراسر جهان پرورش می دهد. جناب خاطرنشان کرد که امارت یک نمونه جهانی برای یک محیط فرهنگی پر جنب و جوش و فراگیر ایجاد کرده است

و در عین حال بستری را برای توسعه ایده های خلاقانه فراهم کرده است که همه آنها برای ایجاد یک زندگی فرهنگی غنی ترکیب شده اند.

دیدگاه جناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی، و رهبری خانم لطیفه بنت محمد بن راشد آل مکتوم، در توسعه یک جامعه فرهنگی منحصر به فرد مؤثر بوده است. در دبی که قرار است پتانسیل خلاقانه آن در سال‌های آینده بیشتر در راه‌های جدید هیجان‌انگیز آشکار شود.

خانم لطیفه بنت محمد بن راشد آل مکتوم، رئیس اداره فرهنگ و هنر دبی (فرهنگ دبی) و عضو شورای دبی، افتخار خود را به این دستاورد ابراز کرد که آن را به تعامل فرهنگی و خلاقانه استثنایی، تبادل دانش و انسان نسبت داد. غنی سازی در امارت انجام می شود. این امر با چشم انداز رهبران دبی امکان پذیر شده است

که منابع مورد نیاز برای حمایت از فعالیت ها، پروژه ها و ابتکارات فرهنگی مختلف با هدف ارتقای موقعیت فرهنگی امارت در نقشه جهانی را فراهم کرده اند. جناب گفت که دبی به دلیل قرار دادن توسعه فرهنگی در خط مقدم توسعه خود، گام های بزرگی در بخش های فرهنگی و خلاق برداشته است.

خانم لطیفه بنت محمد در ادامه گفت: “دبی به نقطه عطف جدیدی در سفر توسعه فرهنگی خود دست یافته است که نشان دهنده اولویتی است که به ارزش های انسانی و ایجاد محیطی فراگیر می دهد.

فرهنگ یکی از مهمترین ارکان در تلاش های امارت برای ارتقاء است. رهبری جهانی آن، با هدایت دیدگاه اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، که فرهنگ، خلاقیت و نوآوری را عناصر اساسی در موفقیت و پیشرفت دبی می‌داند؛

و دستورات جناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم برای دستیابی به این هدف. بالاترین سطوح تعالی در تمام بخش‌های حیاتی. علیرغم چالش‌های ناشی از همه‌گیری، فرهنگ دبی، با هدایت یک نقشه راه استراتژیک جامع، راه‌های نوآورانه‌ای را برای پیشبرد توسعه فرهنگی و خلاقانه دنبال می‌کند که توسط مشارکت قوی بین بخش‌های دولتی و خصوصی پشتیبانی می‌شود.

در نتیجه دبی دائماً در حال تقویت جایگاه خود به عنوان مکانی ایده آل برای زندگی و کار است و مقصدی مطلوب برای بازدیدکنندگان از سراسر جهان. امروز، ما شروع به برداشت ثمره این کار سخت می کنیم. من به مردم دبی برای این موفقیت ها تبریک می گویم.

ما به کار خود برای دستیابی به اهداف عالی تعیین شده توسط رهبریمان ادامه خواهیم داد، زیرا مایلند اطمینان حاصل کنند که دبی در همه زمینه ها رهبری جهان را بر عهده دارد.”

دبی از رتبه هفدهم در مجموع در سال 2020 به رتبه چهاردهم در شاخص جهانی قدرت شهر 2021 رسید که بیش از 40 شهر بزرگ را از نظر “مغناطیس” آنها رتبه بندی می کند، که قدرت کلی آنها برای جذب افراد و شرکت های خلاق از سراسر جهان است.

دبی همچنین در معیار اقتصاد شاخص در بالاترین رتبه در جهان عرب قرار گرفت. امارت از شهرهای بزرگ جهان مانند سئول، مادرید، وین و هلسینکی جلوتر بود. GPCI شهرها را بر اساس 70 شاخص رتبه بندی می کند که شش عملکرد را اندازه گیری می کند:

اقتصاد، تحقیق و توسعه، تعامل فرهنگی، زیست پذیری، محیط زیست و دسترسی.

فرهنگ دبی، به عنوان یکی از بازیگران اصلی توسعه قدرت نرم و اقتصاد خلاق امارات متحده عربی، متعهد به افزایش آگاهی از میراث فرهنگی امارات به جهان و برجسته کردن برند “ساخت دبی” با ترویج و عرضه محصولات خلاقانه محلی است.

در سطح جهانی. این تلاش ها نقشی حیاتی در تقویت هویت فرهنگی متمایز امارت ایفا می کند حسین علی-وام

WAM / Persian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *