دولت امارات برنامه رهبران جوان را راه اندازی می کند

دبی_ 16 ژانویه 2022 ( وام )_ دولت امارات امروز “برنامه رهبران جوان را راه اندازی کرد، یک ابتکار ملی با هدف تقویت مشارکت جوانان امارات متحده عربی در طرح های پایداری می داند
برنامه ای که توسط دبیرخانه کمیته ملی توسعه پایدار طراحی و مدیریت می شود، با هدف ارائه دانش، تجربه و مهارت های لازم برای مشارکت موثر در حمایت و رهبری ابتکارات و برنامه های ملی و بین المللی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار جهانی و ایجاد آینده بهتر و پایدارتر است

این برنامه در یک مشارکت استراتژیک با سازمان فدرال جوانان و همچنین برنامه رهبری دولت در دفتر نخست وزیر انجام می شود.

رونمایی از برنامه جدید در هفته اهداف جهانی در اکسپو 2020 دبی با حضور شامه بنت سهیل المزروعی وزیر دولت در امور جوانان و نایب رئیس مرکز جوانان عرب ؛عبدالله ناصر مدیر کل دفتر نخست وزیری امارات متحده عربی، و نایب رئیس کمیته ملی توسعه توسعه پایدار؛ و همچنین منی غانم المری، مدیر کل دفتر رسانه ای دبی، معاون شورای امارات برای تعادل جنسیتی و رئیس شورای جهانی در برنامه رهبران جوان انجام شد.

ریم ابراهیم الهاشمی وزیر دولت برای همکاری های بین المللی و رئیس کمیته ملی اهداف توسعه پایدار، گفت که امارات متحده عربی به یک مرکز رشد جهانی برای مدل های نوآورانه در توانمندسازی جوانان و مشارکت آنها در فرآیند توسعه تبدیل شده است. او افزود که توانمندسازی جوانان تجسم دستورالعمل های رهبری خردمندانه امارات متحده عربی است که به توانایی ها و انرژی آنها ایمان دارد.

الهاشمی همچنین تأکید کرد که «امارات متحده عربی مشتاق گسترش نقش جوانان و ارتقای مهارت آنها برای مقابله با روندهای آینده است و ابزارها و وسایلی را برای آنها فراهم می کند که از نقش آنها در ساختن کشور ما و تبدیل ما به یک کشور دانش محور و پایدار اقتصادی حمایت می کند.

عبدالله بن طوق المری وزیر اقتصاد و رئیس هیئت امنای امارات نیز از آغاز برنامه های بلندپروازانه ملی، پروژه های توسعه آتی و دستور کار جدید اقتصادی پنجاه سال آینده در توانمندسازی جوانان خبر داد. مهمتر از هر زمان قبلی است وی افزود که امارات متحده عربی تلاش زیادی برای تقویت نقش خود برای ایجاد تفاوت واقعی و فشار به سمت توسعه اقتصادی جدید، انعطاف‌پذیرتر و پایدار انجام می‌دهد.

شامه بنت سهیل فارس المزروعی گفت که جوانان انرژی تجدیدپذیر برای تولید ایده های نوآورانه و دستیابی به راه حل هایی برای رویارویی با چالش های آینده هستند. به همین دلیل است که رهبری امارات متحده عربی به طور مداوم مشتاق حمایت و تشویق جوانان برای مراقبت از دستور کار پایداری در سطح ملی و جهانی است.

وی خاطرنشان کرد که جوانان مایلند در تلاش های ملی برای دستیابی به پایداری و خدمت به ملت خود نقش فعالی ایفا کنند.

عبدالله ناصر از سوی خود گفت: “برنامه رهبران جوان برای اهداف توسعه پایدار متضمن تعهد دولت امارات برای تسریع در اجرای اهداف است. وی افزود که راه اندازی این برنامه در راستای رهنمودهای کشور در زمینه توانمندسازی است.

وام/ نعمه سمیر.

https://wam.ae/en/details/1395303011509

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : امارات 2989 مورد جدید کووید-19، 945 بهبودیافته، 4 مورد فوت در 24 ساعت گذشته را اعلام کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *