دولت امارات پلت فرم «داده های بزرگ برای توسعه پایدار» را راه اندازی می کند

دبی، 25 ژانویه 2022 (وام) — دولت امارات پلت فرم سازمان ملل متحد (سازمان ملل متحد) را با عنوان “داده های بزرگ برای توسعه پایدار” به عنوان بخشی از ابتکاری با هدف رفع نیازهای خاورمیانه و شمال آفریقا راه اندازی کرده است. MENA) منطقه.

امارات یکی از چهار کشوری است که به عنوان مقر منطقه ای این پلتفرم انتخاب شده است.

این اطلاعیه در جریان مجمع «بسیج سازی کلان داده ها و علم داده برای اهداف توسعه پایدار» که امروز در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی با همکاری سازمان ملل آغاز شد و شاهد حضور وزرای اماراتی، دولت و مقامات بین المللی بود، اعلام شد. فهرست بزرگی از کارشناسان و متخصصان در علم داده و توسعه پایدار.

ریم بنت ابراهیم الهاشمی، وزیر دولت در امور همکاری های بین المللی و رئیس کمیته ملی اهداف توسعه پایدار، گفت که تصمیم سازمان ملل برای تبدیل امارات به مقر MENA این پلت فرم نشان دهنده جایگاه آن است و موقعیت آن را به عنوان یک مرکز جهانی برای این پلتفرم افزایش می دهد. فناوری و کلان داده
او افزود که این امر همچنین بر تمایل رهبری امارات متحده عربی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) با به کارگیری فناوری‌های کلان داده و هوش مصنوعی (AI) تاکید می‌کند.

شمع بنت سهیل المزروعی، وزیر امور جوانان، گفت که امارات از علاقه روزافزون جوانان به داده های بزرگ، فناوری های آینده و پایداری حمایت کرده است، و افزود که ابتکارات دولت مشارکت جوانان را در هکاتون جوانان سازمان ملل تشویق کرده است.

وی همچنین بر تعهد امارات متحده عربی به توانمندسازی جوانان و تقویت مهارت ها و قابلیت های آنها در فناوری های داده های بزرگ و هوش مصنوعی تاکید کرد و خاطرنشان کرد که این کشور جوانان را در خط مقدم استراتژی توسعه خود قرار داده است.

سارا بنت یوسف العامری، وزیر دولت در فناوری پیشرفته و رئیس آژانس فضایی امارات متحده عربی، گفت که امارات سفر خود را در پنجاه سال آینده با هدایت دستورالعمل‌های رهبری برای اتخاذ برنامه‌های فعال، حمایت از اولویت‌های خود در علوم و فناوری‌های پیشرفته آغاز کرده است. .

وی خاطرنشان کرد: اهداف توسعه توسعه پایدار شامل حمایت از تولید جامع و پایدار و ترویج نوآوری است و وزارت صنعت و فناوری پیشرفته راهبردی را با هدف ایجاد انگیزه در نوآوری و اتخاذ راه‌حل‌های فناوری پیشرفته صنعتی اتخاذ کرده است.

حسین علی-وام
https://wam.ae/en/details/1395303014875

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : بورس اوراق بهادار ابوظبی از تصویب اولین چارچوب نظارتی چارچوب نظارتی منطقه منطقه استقبال می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *