رسمی: سرمایه گذاران شورای همکاری خلیج عربی 1 درصد از اوراق قرضه صادر شده اتحادیه اروپا را برای بهبود اروپا خریداری می کنند

ابوظبی_ 13 ژانویه 2022 ( وام )_ یوهانس هان کمیسر بودجه و اداری اتحادیه اروپا گفت: کمیسیون اروپا امیدوار است که بتواند سرمایه گذاران و مؤسسات مالی شورای همکاری خلیج عربی را برای تأمین مالی برنامه 800 میلیارد یورویی Next GenerationEU خود جذب کند
NextGenerationEU یک ابزار بازیابی موقت برای کمک به اروپا برای ترمیم آسیب های اقتصادی و اجتماعی فوری ناشی از همه گیری کوفید-19 است. تمرکز آن بر هدایت سرمایه‌گذاری‌ها عمدتاً به سمت انتقال سبز و دیجیتالی‌سازی از هم‌اکنون تا پایان سال 2026 است.

از ژوئن 2021، کمیسیون اروپا پنج مورد را منتشر کرده است و حدود 71 میلیارد یورو در اوراق قرضه بلندمدت اتحادیه اروپا و صورتحساب های کوتاه مدت اتحادیه اروپا جمع آوری کرده است.

هان که در یک سفر کاری به امارات بود، به خبرگزاری امارات (وام) گفت “باید اعتراف کنم که تعامل منطقه شورای همکاری خلیج عربی هنوز کمتر از انتظارات ما است. تا کنون، سهم همه این انتشارات [از سرمایه گذاران و موسسات مالی شورای همکاری خلیج عربی] حدود یک درصد است. پتانسیل بسیار بیشتری وجود دارد که ما هستیم.

کمیسر اتحادیه اروپا توضیح داد که عدم آگاهی بالقوه در مورد اتحادیه اروپا و نحوه عملکرد آن، وظایف و قوانین آن می تواند دلیل واکنش کند باشد. با این حال، “به اشتراک گذاشتن ارزیابی و دیدگاه های مشابه” در مورد تغییرات آب و هوایی و نیاز به انتقال سبز می تواند نیروی محرکه ای برای جذب سرمایه گذاران بیشتر از منطقه خلیج عربی باشد.

هان توضیح داد: «حداقل در حال حاضر در امارات متحده عربی با همکاران و شرکای خود صحبت می کنیم، علاقه زیادی به اوراق قرضه سبز و انتقال سبز وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه «من فکر می‌کنم کشورهای شورای همکاری خلیج عربی دست به دست هم داده‌اند تا در مسیر گذار سبز سرمایه‌گذاری کنند، با اتحادیه اروپا الگو می‌شوند.» و افزود که این می‌تواند یک تجارت بسیار سودآور با حداقل 2 میلیون شغل در سراسر اروپا تا سال 2026 ایجاد شود.

این در مورد آینده سرمایه گذاری های پایدار است و اینجا در منطقه خلیج عربی آنها رویکرد و درک مشابهی دارند.

در 12 اکتبر 2021، کمیسیون اروپا اولین اوراق قرضه سبز NextGenerationEU خود را منتشر کرد که در مجموع 12 میلیارد یورو جمع آوری کرد که برای سرمایه گذاری های سبز و پایدار در سراسر اعضای اتحادیه اروپا استفاده خواهد شد.

هان گفت: «پولی که ما جمع‌آوری کردیم تا حد زیادی بیشترین میزان اوراق قرضه سبز بود که در یک انتشار در سراسر جهان جمع‌آوری شد. سال 2026
او همچنین بر نقش کلیدی امارات در انتقال سبز به عنوان میزبان COP28 در سال 2023 تاکید کرد.

وام/ نعمه سمیر.

https://wam.ae/en/details/1395303010682

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : اجلاس لیدرز سپورت بیزنس ابوظبی در ماه مارس بازمی گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام