سلطان الجابر: نفت و گاز باید بخشی از مذاکرات COP28 باشد زیرا هنوز مورد نیاز است

ابوظبی_ 19 ژانویه 2022 ( وام )_ دکتر سلطان بن احمد الجابر وزیر صنعت و فناوری پیشرفته و مدیر عامل و مدیر عامل گروه شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) گفت: مذاکرات در خلال COP28، که در سال 2023 در امارات برگزار می شود، باید شامل نظرات کارشناسان نفت و گاز باشد زیرا جهان نمی تواند به طور ناگهانی از سیستم انرژی فعلی جدا شود.

امارات، سومین تولیدکننده بزرگ اوپک، میزبان COP28 است در حالی که بزرگترین تولیدکننده انرژی این کشور، شرکت ملی نفت ابوظبی به دنبال افزایش ظرفیت تولید نفت خود تا سال 2030 از حدود 4 میلیون بشکه در روز به 5 میلیون بشکه در روز است.

اس اند پی گلوبال در مقاله‌ای در روز سه‌شنبه گفت: اکنون ادنوک می‌گوید که جهان به نفت آن نیاز خواهد داشت زیرا این نفت کم‌هزینه و کم کربن است.

دکتر الجابر که فرستاده ویژه امارات در امور تغییرات آب و هوایی نیز هست، در یک رویداد مجازی شورای آتلانتیک گفت: “ما می خواهیم با موفقیت به سیستم انرژی فردا منتقل شویم.” ما نمی‌توانیم به سادگی از سیستم انرژی امروز جدا شویم و نمی‌توانیم این کار را با یک سوئیچ انجام دهیم.

مقامات امارات متحده عربی، اولین کشور در خاورمیانه که تعهدات خود را نسبت به انتشار کربن صفر تا سال 2050 متعهد شد، استدلال کرده اند که تولید کمترین انرژی کربن فشرده می تواند به موازات کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و توسعه انرژی های تجدید پذیر و هیدروژن پاک باشد.

تعهدات امارات متحده عربی در سال 2050 با تعهدات مشابهی از سوی عربستان سعودی و بحرین برای رسیدن به صفر تا سال 2060 همراه شد.

الجابر گفت: “هدف ما از انجام این فعالیت ها و این ابتکارات، جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای است، نه جلوگیری از پیشرفت یا توسعه اقتصادی.” تا زمانی که جهان به نفت و گاز متکی است، ما می‌توانیم نقش بسیار مهمی در کمک به تضمین عرضه مطمئن نفت و گاز با کمترین کربن فشرده ایفا کنیم و می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که این نفت و گاز در بازار موجود است. مورد نیاز است.”

وام/ نعمه سمیر.

https://wam.ae/en/details/1395303012854

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : امارات 2921 مورد جدید کووید-19، 1251 بهبود یافته، 3 مورد فوت در 24 ساعت گذشته را اعلام کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *