شرکت انرژی هسته ای امارات میزبان E-FUSION در اکسپو 2020 دبی است

دبی، 21 ژانویه 2022 (وام) — شرکت انرژی هسته ای امارات (ENEC) و گروه صنعت هسته ای فرانسه (GIFEN) میزبان چهارمین ویرایش E-FUSION (ابتکار زنجیره تامین صنعتی اماراتی-فرانسوی برای هسته ای) بودند. به عنوان بخشی از روز انرژی هسته ای فرانسه در پاویون فرانسه در اکسپو 2020 دبی برگزار شد. نمایندگانی از شرکت‌های داخلی و بین‌المللی صنعت هسته‌ای، مقامات دولتی و کارشناسان انرژی برای بحث در مورد فرصت‌های رو به رشد همکاری بین سازمان‌های امارات متحده عربی و فرانسوی در بخش انرژی هسته‌ای ملاقات کردند.

در حاشیه این رویداد، شرکت تابعه عملیاتی و تعمیر و نگهداری مشترک ENEC، شرکت نواح انرژی (Nawah)، قراردادی را با CERAP S.A برای ارائه خدمات فنی برای پشتیبانی از قطعی‌های سوخت‌گیری و عملیات آنلاین در نیروگاه انرژی هسته‌ای برکه امضا کرد.

CERAP یک ارائه دهنده خدمات هسته ای اروپایی با بیش از 30 سال تجربه است که در بیش از 8 کشور فعالیت می کند. CERAP با سهامدار خود ENDEL، رهبر فرانسوی در تعمیر و نگهداری صنعتی و خدمات انرژی، همکاری می کند تا طیف گسترده ای از خدمات تخصصی را به نواح در امارات ارائه دهد. CERAP و ENDEL متعهد به بومی سازی با شرکت تابعه ابوظبی NUSAM Limited که در سال 2021 ایجاد شد، مصمم به اشتراک گذاری تخصص خود و حمایت از توسعه زنجیره تامین هسته ای امارات هستند.

شرکت کنندگان در مورد آخرین پیشرفت ها در نیروگاه انرژی هسته ای برکه، سنگ بنای برنامه انرژی هسته ای صلح آمیز امارات متحده عربی، واقع در منطقه الظفره ابوظبی، مطلع شدند. این نیروگاه اکنون بیش از 96 درصد تکمیل شده است و در تمام ساعات شبانه روز برق پاکی را با انتشار کربن صفر تولید می کند. Barakah به سرعت بخش انرژی کشور را از طریق بزرگترین تلاش کربن زدایی در امارات و منطقه گسترده تر کربن زدایی می کند. واحد 1 در آوریل 2021 به بهره برداری تجاری رسید و واحد 2 نیروگاه در آگوست 2021 به شبکه امارات متحده عربی متصل شد و اخیراً برای اولین بار به عنوان بخشی از تست صعود قدرت که قبل از بهره برداری تجاری از نیروگاه رخ می دهد، به توان 100 درصد دست یافت. واحد، پیش بینی شده در ماه های آینده. واحدهای 3 و 4 در مراحل پایانی راه اندازی هستند.

نمایندگان برجسته شرکت‌ها در فرانسه و امارات جلسات جذابی از جمله یک جلسه عمومی صبحگاهی، کارگاه‌های موضوعی، بحث‌های میزگرد و یک پذیرایی عصرانه را ارائه کردند.

کارگاه اختصاصی E-FUSION آخرین پیشرفت ها در بخش انرژی هسته ای در فرانسه و امارات را برجسته کرد و روابط نزدیک و مزایای روابط تجاری فرانسه و امارات در بخش هسته ای را نشان داد. شرکت کنندگان در مورد آخرین به روز رسانی ها در این بخش، و همچنین آینده نوآوری که از تلاش ها برای مقابله با تغییرات آب و هوا و افزایش پایداری حمایت می کند، بحث کردند.

E-FUSION که توسط ENEC، EDF و GIFEN (خوشه صنعت هسته‌ای فرانسه) در سال 2019 راه‌اندازی شد، مشارکتی بین ENEC و شرکای صنعتی است که هدف آن حمایت از یک ابتکار اماراتی-فرانسوی برای ایجاد یک زنجیره تامین محلی برای بخش هسته‌ای است. Business France فعالانه از این طرح حمایت می کند.

نیروگاه برکه یکی از بزرگترین نیروگاه های انرژی هسته ای در جهان است و دارای بالاترین استانداردهای بین المللی ایمنی، امنیت، کیفیت و عدم اشاعه هسته ای است. پیش بینی می شود تا سال 2025، کارخانه برکه بزرگ ترین مشارکت کننده در کاهش 50 درصدی انتشار کربن در امارات ابوظبی باشد و قرار است تا سال 2025، 85 درصد از برق پاک ابوظبی را تولید کند.

حسین علی-وام
https://wam.ae/en/details/1395303013503

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : عرب سلامتی و آزمایشگاه پزشکی خاورمیانه 2022 هفته آینده در دبی افتتاح می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام