63 / 100

مبادله، شریک G42 برای ایجاد پردیس تولید بیو دارو در ابوظبی

ابوظبی، 22 دسامبر 2021 (وام) — شرکت سرمایه گذاری مبادله PJSC (مبادله ) و G42، شرکت پیشرو مستقر در امارات هوش مصنوعی و محاسبات ابری، توافق نامه ای را برای ایجاد یک پردیس تولید بیودارویی در کلاس جهانی (پردیس Biopharma) در ابوظبی از پیشرفته ترین واکسن ها و محصولات درمانی جهانی برای تقویت زنجیره های تامین منطقه ای استفاده خواهد کرد و دستور کار تنوع و رشد اقتصادی کشور را به پیش خواهد برد.

پردیس Biopharma روی چندین طرح بیوفارما سرمایه گذاری و ایجاد خواهد کرد و از تخصص شرکت های تولیدی پیشرفته مبادله و همچنین قابلیت های پیشرو G42 در هوش مصنوعی و محاسبات ابری بهره می برد. این توافق منعکس کننده جاه طلبی مباداله برای توسعه یک اکوسیستم مراقبت های بهداشتی و علوم زیستی پایدار و انعطاف پذیر در ابوظبی است که رشد و تنوع اقتصادی-اجتماعی امارات متحده عربی را بیشتر می کند و در عین حال نتایج سلامت را در سراسر این کشور و منطقه وسیع تر خاورمیانه بهبود می بخشد.

کمبود عرضه جهانی و مقدار محدود فعالیت های تولیدی پیشرفته در منطقه باعث شده است که بیوداروها به یک بازار با رشد بالا (با 10 درصد CAGR در پنج سال گذشته) و یک منطقه سرمایه گذاری اولویت دار برای Mubadala در بخش علوم زیستی تبدیل شوند. توانایی محصولات بیودارویی برای رسیدگی به شرایطی که قبلاً غیرقابل درمان بوده‌اند نیز اعتماد به پتانسیل رشد بلندمدت و آینده بازار را برانگیخته است.

مصابه الکعبی، مدیر اجرایی سرمایه گذاری امارات متحده عربی در موبادالا، در مورد این توافق گفت: “از طریق ایجاد این پردیس با مشارکت G42 و شرکت های گروه ما، ما در حال سرمایه گذاری در نوآوری و تقویت اکوسیستم علوم زیستی ابوظبی هستیم که به سرعت در حال توسعه است. آوردن فن‌آوری‌های تولیدی پیشرفته به امارات متحده عربی نه تنها زنجیره تأمین بیوداروی کشور ما و واکنش همه‌گیر را تقویت می‌کند، بلکه فرصت‌هایی را برای توسعه استعدادهای محلی و رشد اقتصادی پایدار و بلندمدت فراهم می‌کند.» پنگ شیائو، مدیر عامل گروه G42، گفت: “در طول سال‌ها، فناوری‌های هوش مصنوعی و محاسبات ابری به سن بلوغ رسیده‌اند. از ریشه‌های فروتنانه‌شان در بخش فناوری یک دهه پیش، امروزه این فناوری‌ها در طیف گسترده‌ای از صنایع با ارزش به کار گرفته می‌شوند. سرعت، مقیاس‌پذیری، نوآوری و انعطاف‌پذیری فرصت عظیمی برای شرکت‌های داروسازی و مراقبت‌های بهداشتی وجود دارد تا از فناوری‌های هوش مصنوعی و ابری برای بهبود فرآیندهای خود استفاده کنند و ما در G42 بسیار خرسندیم که با مبادله همکاری می‌کنیم تا بر روی نقاط قوت مربوطه همکاری کنیم و سرعت بخشیدن به آن را توسعه اکوسیستم علوم زیستی امارات متحده عربی بیشتر کنیم. “

پردیس بیوفارما در کلاس جهانی بر تولید بیولوژیک پیشرفته و پیشرفته و میزبانی مشارکت با سازمان‌های ساخت و توسعه قراردادی (CDMO) تمرکز خواهد کرد. یک مدل CDMO تولیدکنندگان را قادر می‌سازد تا با چندین نوآور کار کنند، ریسک محصول را کاهش داده و صرفه‌جویی در مقیاس را ممکن می‌سازد.

حسین علی-وام https://wam.ae/en/details/1395303005494

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : 4 میلیارد دلار افزایش سرمایه گذاری برای ابتکار مشترک ایالات متحده و امارات متحده عربی برای نوآوری کشاورزی هوشمند با آب و هوا در COP26 اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام