مجمع مالی پایدار ابوظبی یک پلت فرم خنثی کربن باشد

ابوظبی، 18 ژانویه 2022 (وام) — بازار جهانی ابوظبی (ADGM) اعلام کرده است که چهارمین ویرایش از مجمع مالی پایدار ابوظبی (ADSFF) یک رویداد و پلتفرم کربن خنثی خواهد بود.

بازار جهانی ابوظبی با AirCarbon Exchange (ACX) همکاری خواهد کرد تا وضعیت خنثی کربن خود را از طریق یک برنامه جبرانی به دست آورد. این کار با خرید اعتبار کربن از پروژه ای انجام می شود که برای کاهش یا جذب انتشار کربن کار می کند.

ADSFF یک پلت فرم هدفمند و تلاش جمعی توسط بخش مالی امارات متحده عربی برای پیشبرد امور مالی و سرمایه گذاری پایدار پروژه ها و ابتکاراتی است که اهداف ملی آب و هوا و جاه طلبی کشور را برای آینده ای بهتر و پایدارتر تقویت می کند.

ADSFF توسعه استراتژیک تعهد بازار جهانی ابوظبی در حمایت از ابتکارات استراتژیک Net-Zero امارات متحده عربی تا سال 2050 و تعهد به سمت یک اقتصاد شکوفا و پایدار است. این مجمع تصمیم گیرندگان بین المللی دولت، سرمایه گذاران نهادی برتر جهانی، تنظیم کننده ها، مؤسسات مالی، کارآفرینان و نوآوران را برای به اشتراک گذاشتن بهترین شیوه ها و بحث در مورد چالش های صنعت تشکیل می دهد.

این انجمن همچنین زمینه‌های جدیدی از همکاری‌های فرامرزی را برای افزایش تلاش‌ها برای تقویت تامین مالی پایدار و تسریع جریان سرمایه به سمت سرمایه‌گذاری‌ها و پروژه‌های پایدار تسهیل می‌کند.

احمد جاسم الذابی، رئیس بازار جهانی ابوظبی، در توضیح این مجمع گفت: “این دستور بازار جهانی ابوظبی و یکی از اولویت های کلیدی آن در تسهیل تامین مالی پایدار و سرمایه گذاری های مسئولانه و همچنین رسیدگی به تغییرات آب و هوا و نگرانی های پایداری است که بر بخش مالی تاثیر می گذارد. ، اقتصاد و رفاه بلندمدت امارات متحده عربی. امارات متحده عربی همیشه در تعامل و اقدامات خود در جهت پایداری فعال و آینده نگر بوده است، همانطور که ابتکار استراتژیک Net Zero 2050 نشان داده است و برگزار کننده COP28 است.

به عنوان مرکز مالی بین المللی مترقی در ابوظبی، بازار جهانی ابوظبی به افزایش تلاش های خود در حمایت از برنامه تنوع اقتصادی ابوظبی و تعهد امارات متحده عربی نسبت به آینده ای پایدار برای مردم و کشورش ادامه خواهد داد. کاهش ردپای کربن ADSFF نه تنها کار درستی است، بلکه یک تصمیم تجاری معقول است.”

چهارمین ADSFF یک انجمن مورد انتظار است که رهبران و کارآفرینان مهم صنعت از جمله، بان کی مون، رئیس مجمع و رئیس شورای مؤسسه جهانی رشد سبز، هشت دبیر کل سازمان ملل متحد را در بر می گیرد. یونس الخوری، معاون وزیر در وزارت دارایی، امارات متحده عربی؛ محمد علی الشرفه، رئیس اداره توسعه اقتصادی ابوظبی؛ محمد الحمادی، مدیر عامل و مدیر عامل شرکت انرژی هسته ای امارات (ENEC)؛ دکتر مریم السویدی، سازمان اوراق بهادار و کالا (SCA); مری شاپیرو، رئیس سابق SEC ایالات متحده و نایب رئیس، اتحاد گلاسکو برای خالص صفر (GFANZ). ژان لمیر، رئیس، BNP Paribas؛ ماریا فرارو، عضو هیئت اجرایی و مدیر ارشد مالی، زیمنس انرژی AG، به نام چند.

مضامین ADSFF شامل نحوه حمایت مقررات از پایداری، نوآوری ها، اتصال سرمایه گذاران به فرصت ها، استفاده از منابع مالی اسلامی برای حمایت از کاهش و سازگاری آب و هوا و موارد دیگر است.

حسین علی-وام
https://wam.ae/en/details/1395303012302

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : Breakbulk خاورمیانه برای ترویج مشارکت موثر زنان در صنعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام