منطقه آزاد فرودگاه دبی مجوز کارت استعدادیابی را برای جذب مبتکران به دبی راه اندازی می کند

دبی، 9 ژانویه 2022 (وام) — بر اساس دستورات جناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی، منطقه آزاد فرودگاه دبی (DAFZ) امروز “گذرگاه استعدادیابی” را مجوز برای کار آزاد (خوداشتغالی) راه اندازی کرد..

مجوز جدید که برای افراد دارای مهارت و تخصص ویژه از سراسر جهان در دسترس خواهد بود، با هدف جذب استعدادها و متخصصان جهانی در زمینه های رسانه، آموزش، فناوری، هنر، بازاریابی و مشاوره است.

انتظار می‌رود این ابتکار محیط تجاری در منطقه آزاد را بیشتر زنده کند و موقعیت دبی را به عنوان یک مقصد جهانی برای نوآوران و استعدادها تقویت کند.

منطقه آزاد فرودگاه دبی، بخشی از سازمان یکپارچه مناطق اقتصادی دبی (DIEZ)، در مراسمی که در DAFZ برگزار شد، تفاهم نامه ای را با فرهنگ دبی و اداره کل امور اقامت و خارجیان (GDRFA) امضا کرد تا ابتکار جدید را تسهیل کند.

در این مراسم دکتر محمد الزارونی، رئیس اجرایی DIEZ، سرلشکر محمد احمد المری، مدیر کل GDRFA و هالا بدری، مدیر کل اداره فرهنگ و هنر دبی حضور داشتند.

این تفاهم نامه چارچوبی را برای همکاری و هماهنگی برای پردازش مجوزها، ویزاها و سایر خدماتی ایجاد می کند که از نوآوران در ایجاد، فعالیت و رشد تجارت خود در امارت حمایت می کند.

این تفاهم نامه با استراتژی دبی برای اقتصاد خلاق که توسط جناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس جمهور، نخست وزیر و حاکم دبی راه اندازی شده است، هماهنگ است.

این استراتژی به دنبال دوبرابر کردن سهم بخش خلاق در تولید ناخالص داخلی دبی و افزایش توانایی امارات برای جذب افراد خلاق، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان و همچنین سرمایه‌گذاری‌های محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی است که همه اینها به تقویت موقعیت دبی به عنوان یک کشور کمک می‌کند. سرمایه جهانی برای اقتصاد خلاق و مرکز استعدادها.

طبق این تفاهم نامه، همه طرف ها از تلاش ها برای جذب استعدادهای جهانی به دبی و ترویج آن به عنوان مرکزی برای خلاقیت و نوآوری حمایت خواهند کرد. DAFZ متعهد به ارزیابی و پردازش درخواست‌ها برای “Talent Pass” و صدور مجوزهایی است که به دارندگان اجازه انجام فعالیت‌های تجاری در منطقه آزاد را می‌دهد.

فرهنگ دبی متعهد به حمایت از “ویزای فرهنگی” برای دارندگان مجوزهای مربوطه و تلاش برای تشویق استعدادها برای پیوستن به منطقه آزاد و استفاده از بازارهای منطقه ای و جهانی از طریق برنامه های آگاهی و ارتباط خواهد بود.

حسین علی-وام
https://wam.ae/en/details/1395303009514

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : رئیس سازمان جهانی بهداشت: ممکن است اومکرون شدت کمتری داشته باشد اما “خفیف” نباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام