پلیس سوار دبی – ایمنی، امنیت، زیبایی و حضور

دبی_ 15 ژانویه 2022 ( وام )_ علیرغم رشد سریع و توسعه مداوم، اسب‌های همه نژادها هرگز ارزش خود را از دست نداده‌اند و نماد زیبایی، اعتبار و قدرت، مایه افتخار صاحبان خود و منبع الهام شاعران و نویسندگان باقی مانده‌اند.

امروزه اسب ها سهم عادلانه ای در ارتقای ایمنی و امنیت اعضای جامعه دارند و نقش اساسی در گسترش صلح در بین آنها ایفا می کنند. اسب ها به بخش اساسی بسیاری از آژانس های اجرای قانون در سراسر جهان تبدیل شده اند، از جمله پلیس دبی که یک ایستگاه پلیس را اختصاص داده و مکانیسم های پلیسی جدیدی را برای استفاده از اسب ها در کار پلیس معرفی کرده است.

از دهه هفتاد، پلیس دبی یکی از سازمان های پلیس پیشرو در استفاده از اسب در کار خود بوده است. این نیرو همچنین از انجمن اسب بریتانیا به دلیل به کارگیری جدیدترین سیستم های کاری در آموزش مربیان و اسب ها و به کارگیری آخرین سیستم های منابع انسانی و ایمنی در بخش ها و بخش های مختلف پلیس سوار شده خود، به رسمیت شناخته شده است.

در اوایل سال 1976
به گفته کارشناس سرلشکر محمد عیسی مدیر ایستگاه پلیس دبی، پلیس سواره دبی در سال 1976 با دستور جنابعالی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس ، نخست وزیر و حاکم دبی آغاز به کار کرد. این بخش وابسته به اداره کل موسسات تعزیرات و تربیت و دارای 9 اسب و چهار نگهبان بود.

محمد عیسی در ادامه “از آن زمان، پلیس سوار دبی شاهد پیشرفت زیادی بوده است و توجه مقامات، رهبران و شهروندان دبی را به خود جلب کرده است. این بخش قبل از اینکه در سال 2019 به یک ایستگاه پلیس تبدیل شود، به یک بخش فرعی وابسته به اداره کل تحقیقات جنایی تغییر ساختار داد.”

پیشگیری از جرم
سرلشکر محمد عیسی توضیح داد که این ایستگاه در خدمت هدف استراتژیک پلیس دبی در کاهش جرم و جنایت و تضمین ایمنی و امنیت است، زیرا اسب ها در گشت زنی روزانه در مناطق صنعتی، تجاری و توریستی شرکت می کنند که به پیشگیری از جرم، دستگیری مظنونان و مکان یابی موارد مشکوک کمک می کند. وسایل نقلیه رها شده
وی خاطرنشان کرد: در سال 2021، 2279 گشت شامل 49 گشت امنیتی، 81 گشت اجتماعی و 457 گشت آگاهی را با همکاری داوطلبان پلیس دبی برای افزایش آگاهی در مورد اقدامات پیشگیرانه اعلام شده در برابر گشت‌های کوفید-19 انجام دادند.

سرلشکر محمد عیسی افزود که وظایف اصلی آنها شامل آموزش و صلاحیت جوکی ها، افسران کادت و تازه واردان و ارائه درمان با کمک اسب می باشد.

درمان با کمک اسب
مدیر ایستگاه پلیس سوار دبی گفت که آنها به عنوان بخشی از ابتکاری که در سال 2007 با همکاری اداره توسعه جامعه (CDA) راه اندازی کردند، به 350 کودک مصمم به کمک اسب آموزش داده و ارائه کرده اند.

اسب‌های ما نقش‌های متفاوتی دارند. برخی برای کنترل شورش، برخی برای رژه و رویدادها، برخی برای گشت‌زنی و برخی دیگر به تشویق کودکان معلول برای باز شدن در برابر جهان آموزش می‌دهند. همچنین اسب‌هایی وجود دارند که نشان دهنده ایستگاه در مسابقات استقامت هستند.

وام/ نعمه سمیر.

https://wam.ae/en/details/1395303011287

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : صحه برنده دو جایزه شناخته شده جهانی برای برتری در مراقبت های بهداشتی پرستاری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام