کارخانه برکه برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، برای جلوگیری از انتشار بیشتر گازهای گلخانه ای تنظیم شده است

ابوظبی_ 19 ژانویه 2022 ( وام )_ نیروگاه انرژی هسته ای برکه در منطقه الظفره ابوظبی از انتشار کربن بیشتر از آنچه قبلا انتظار می رفت جلوگیری می کند.

این موضوع در هفته پایداری ابوظبی اعلام شد و نقش اساسی انرژی هسته‌ای در مبارزه با تغییرات آب و هوایی و ترویج توسعه پایدار در امارات متحده عربی و سراسر جهان را نشان می‌دهد.

داده‌های جدیدی که توسط کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای اروپا در دسترس قرار گرفته است، انرژی هسته‌ای را به عنوان منبع انرژی با کمترین انتشار کربن در چرخه زندگی شناسایی می‌کند و آن را به یکی از پاک‌ترین فناوری‌های ارزیابی‌شده تبدیل می‌کند. بر اساس آخرین داده ها، شرکت انرژی هسته ای امارات اعلام کرده است که چهار واحد نیروگاه برکه هر سال از انتشار 22.4 میلیون تن کربن جلوگیری می کند که 6 درصد بیشتر از پیش بینی های قبلی است.

محمد ابراهیم الحمادی، مدیر عامل و مدیر اجرایی شرکت انرژی هسته ای امارات گفت: کارخانه برکه یک نیروگاه پایدار برای امارات متحده عربی است؛ بزرگ‌ترین محرک کربن‌زدایی از هر صنعت را در اینجا به صورت محلی و در جهان عرب گسترده‌تر امروز رهبری می‌کند و پیشرو تعهد کشور به مقابله با تغییرات آب و هوایی است. از زمان شروع عملیات تجاری در سال 2021، واحد 1 بزرگترین تولیدکننده برق در جهان عرب بوده است که کاملاً بدون انتشار کربن است. تصمیم امارات برای تنوع بخشیدن به منابع انرژی خود برای گنجاندن انرژی هسته‌ای سودآور است، زیرا ما در تلاش هستیم تا بزرگترین مشارکت را در ابتکار خالص صفر امارات تا سال 2050 داشته باشیم.

22.4 میلیون تنی که کارخانه برکه از آن جلوگیری کرد، معادل 4.8 میلیون خودروی سواری است که برای یک سال رانندگی کرده است. این بر اساس پیش بینی های به روز شده و استفاده از داده های جدید در مورد آلایندگی خودرو است. امروزه تقریباً 3.5 میلیون خودرو در جاده های امارات متحده عربی وجود دارد که نشان دهنده تأثیر مثبت قابل توجه کارخانه براکه بر ردپای کربن امارات متحده عربی است که به سرعت بخش انرژی امارات را کربن زدایی می کند.

بر اساس داده های شرکت آب و برق امارات انتظار می رود انتشار کربن در سال 2025 به دلیل بهره برداری کامل از نیروگاه برکه و همچنین راه اندازی تولید انرژی خورشیدی در مقیاس بزرگ و آب کارآمد، 50 درصد کاهش یابد. نمک زدایی در همان سال، برکه مسئول تولید بیش از 85 درصد برق پاک ابوظبی خواهد بود.

وام/ نعمه سمیر.

https://wam.ae/en/details/1395303012778

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : 39276 دوز واکسن کووید-19 در 24 ساعت گذشته تزریق شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *