63 / 100

کنسرسیوم امید با انتقال فریزرهای فوق سرد حیاتی به آفریقا از یونیسف و کوفاکس پشتیبانی می کند

ابوظبی، 28 دسامبر 2021 (WAM) – به دنبال مشارکت و تعهد چندجانبه امارات متحده عربی به یونیسف برای حمایت از COVAX در تلاش‌های توزیع جهانی واکسن، کنسرسیوم HOPE و یونیسف توافق‌نامه‌ای را برای حمایت از تحویل 65 فوق‌العاده امضا کردند. -فریزرهای سرد به آفریقا. فریزرها برای واکسن‌های کووید-۱۹ که نیاز به ذخیره‌سازی فوق‌سرد دارند و به کشورهای آفریقایی امکان می‌دهند تا به‌طور مؤثر منابع واکسن دریافتی که اخیراً توسط ایالات متحده آمریکا اهدا شده است را جذب کنند، ضروری هستند.

تحویل به عنوان گواهی بر تعهد کنسرسیوم HOPE برای کمک به مبارزه جهانی علیه همه گیری COVID-19 است. با تسهیل شرکای HOPE کنسرسیوم و سایر ارائه دهندگان تدارکات، این محموله به 21 کشور آفریقایی از جمله بنین، کابو ورد، کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، ساحل عاج، جیبوتی، اسواتینی، گامبیا، گینه بیسائو، لسوتو، لیبریا، خواهد رسید. موریتانی، نیجر، سائوتومه و زامبیا.

سلطان محمد الشمسی، دستیار وزیر امور خارجه و همکاری بین‌المللی امارات متحده عربی در امور توسعه بین‌المللی، گفت: «امارات متحده عربی همچنان متعهد به انجام وظیفه خود برای کاهش اثرات همه‌گیری با کمک به کشورها برای غلبه بر چالش‌های لجستیکی و فنی مرتبط با تحویل است. برنامه های واکسیناسیون در مقیاس بزرگ. مشارکت ما با یونیسف نقشی حیاتی در کمک به اجرای یک پاسخ جهانی مؤثر به COVID-19، به ویژه در آفریقا دارد. ما مفتخریم که با اختصاص خدمات منحصر به فرد کنسرسیوم HOPE از تلاش های بین المللی مانند COVAX حمایت می کنیم. “

ماموریت COVAX به دنبال اطمینان از توزیع عادلانه منابع واکسن بین جمعیت جهان است. با این حال، بسیاری از کشورها در ظرفیت خود برای دریافت و ذخیره ایمن واکسن حساس به دما با محدودیت های لجستیکی مواجه هستند. برای این منظور، 65 فریزر فوق سرد یک استراتژی مقدماتی ضروری برای افزایش قابلیت‌های زنجیره سرد در کشورهای دریافت‌کننده در پیش‌بینی تحویل واکسن‌هایی هستند که نیاز به نگهداری در دمای فوق‌العاده سرد دارند.

اتلوا کادیلی، مدیر بخش تامین یونیسف، گفت: “این تحویل فریزرهای فوق سرد گام مهمی در جهت دسترسی عادلانه به واکسن‌های کووید-19 است. این زیرساخت حیاتی ظرفیت کشورهای آفریقایی را برای گسترش واکسن کووید-19 افزایش می‌دهد. خارج شده و همچنین از مدیریت سایر واکسن‌هایی که ممکن است به دمای ذخیره‌سازی فوق سرد نیاز داشته باشند، پشتیبانی خواهد کرد. آینده.”

کاپیتان محمد جمعه الشمیسی، رئیس کمیته اجرایی، کنسرسیوم HOPE و مدیر عامل گروه، AD Ports Group، اظهار داشت: «موقعیت استراتژیک ابوظبی به عنوان یک مرکز علوم پزشکی و زیستی همراه با قابلیت‌های زنجیره فوق سرد کنسرسیوم HOPE باعث شده است. ما یک شریک طبیعی برای حمایت از ماموریت جهانی COVAX هستیم. از آنجایی که هیچ کس تا زمانی که همه در امان نباشند، ایمن نیست، ضروری است اطمینان حاصل شود که همه کشورها در سراسر جهان دارای قابلیت های لازم برای ذخیره و مدیریت طیف گسترده ای از واکسن ها در سطح جهانی هستند. با کار با یونیسف، اتحاد و شرکای لجستیکی ما با هم، متعهد هستیم که سهم خود را در کمک به ایجاد زیرساخت‌های زنجیره سرد لازم برای ارائه امید و تدارکات لازم به جوامع نیازمند و کمک به ترسیم مسیری به سوی بهبودی پایدار انجام دهیم.» کنسرسیوم HOPE، همراه با شرکای خود، یکی از گسترده‌ترین زنجیره‌های تامین واکسن را توسعه داده است که می‌تواند میلیون‌ها واکسن را از نقطه تولید تا نقطه ایمن‌سازی تحویل دهد تا از تلاش‌های جهانی خود در برابر همه‌گیری حمایت کند. . علاوه بر این، یک مرکز واکسن در ابوظبی ایجاد کرده است که می تواند بیش از 120 میلیون واکسن را در دمای 8+ تا 30- درجه سانتیگراد در هر زمان در خود جای دهد و میزبان بزرگترین “مزرعه فریزر” امارات است که می تواند بیش از 11 میلیون واکسن را ذخیره کند. دوزهایی که به دمای فوق العاده سرد 70- درجه سانتیگراد نیاز دارند. این یک حوزه تخصصی اصلی است که در آن کنسرسیوم HOPE رهبران جهانی در تدارکات، فناوری و زنجیره تامین را گرد هم می آورد.

حسین علی-وام https://wam.ae/en/details/1395303006699

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : امارات 50 سال آینده را با رکوردهای جهانی، سرمایه گذاری های بزرگ و برنامه های استراتژیک آغاز می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با ما
1
اگر سوالی دارید ما در خدمتیم
ســـلام