Xposure 2022 میزبان 70 عکاس برای رهبری 28 بحث، 25 کارگاه و 45 نمایشگاه است

شارجه، 20 ژانویه 2022 (وام) — شارجه 70 عکاس مشهور جهان را بر روی یک پلتفرم گرد هم می آورد تا تصاویر زنده و جذاب خود را در ششمین دوره جشنواره بین المللی عکاسی Xposure در Expo Center شارجه از 9 تا 15 فوریه به نمایش بگذارند. 2022، در 45 نمایشگاه انفرادی و گروهی که دریچه ای به دنیای گسترده تر اطراف ما ارائه می دهد.

نقش قدرتمند عکاسی به‌عنوان ابزاری برای تغییر از طریق ۲۸ گفتگوی الهام‌بخش آشکار می‌شود، در حالی که کارگاه‌های آموزشی تحت رهبری متخصصان، تجربیات یادگیری حرفه‌ای‌ها و علاقه‌مندان به عکاسی را ارتقا می‌دهند.

Xposure 2022 که توسط دفتر رسانه دولتی شارجه (SGMB) سازماندهی شده است، افق ها را نیز گسترش می دهد و از طریق روایت های قدرتمندی که زیبایی و ویرانی اکوسیستم های شکننده اقیانوسی ما را به نمایش می گذارد، آگاهی از حفاظت از دریا را در میان مخاطبان افزایش می دهد. اولین اجلاس بین المللی حفاظت از اقیانوس Xposure در تاریخ 10 فوریه با موضوع “نجات اقیانوس های ما” برگزار می شود.

دستور کار برنامه نویسی 7 روزه جشنواره بین المللی همچنین شامل اعلام برندگان جایزه عکاس روزنامه نگار مستقل و آزاد و جوایز عکاسی و فیلم Xposure است. برای نسخه 2022، جوایز Xposure 14998 اثر از 126 کشور دریافت کرد.

جزئیات ششمین دوره جشنواره سالانه طی یک کنفرانس مطبوعاتی که توسط SGMB در روز پنجشنبه، 20 ژانویه، در آمفی تئاتر المجز برگزار شد، فاش شد. طارق سعید علای، مدیر کل دفتر رسانه های دولتی شارجه، و علی السویدی، مدیر SGMB، در کنفرانس مطبوعاتی با حضور متخصصان رسانه های عربی و بین المللی سخنرانی کردند.

توجه جهانی که Xposure به خود جلب کرده و فهرست فعالیت‌های روزافزون آن، باعث شده است که جشنواره امسال به 7 روز افزایش یابد. همچنین در این جشنواره از جدیدترین تجهیزات عکاسی و محصولات برندهای بزرگ جهانی نیز رونمایی خواهد شد.

عکاسان دریایی پیشرو جهان از طریق مستندسازی اثرات بصری بحران‌های محیطی و تغییرات آب و هوایی در Xposure امسال به شکل‌دهی طرحی مثبت برای آینده اقیانوس‌های ما کمک خواهند کرد.

این اجلاس که با مشارکت اتحادیه بین‌المللی عکاسان حفاظت از محیط زیست برگزار می‌شود، فعالان محیط‌زیست، کاوشگران و عکاسان پرشور، و تغییر دهندگان را از سراسر جهان گرد هم می‌آورد تا نه پنل بحث‌های روشنگرانه در مورد راه‌حل‌های پایدار و اقدامات روزمره برای حفاظت از محیط زیست را رهبری کنند.

استعدادهای استثنایی و تصاویر خارق‌العاده عکاسان در سراسر جهان هر سال در شارجه از طریق جوایز عکاسی و فیلم Xposure جشن گرفته می‌شود. امسال این جایزه 14998 اثر از 126 کشور از جمله سوئیس، یونان، کانادا، آلمان، فنلاند، ایتالیا و شیلی دریافت کرد. با افزایش 58 درصدی طی پنج سال، بیشترین تعداد ارسالی در سال جاری مربوط به چین، هند، ایران، روسیه، مصر، میانمار، بنگلادش و امارات بود.

حسین علی-وام https://wam.ae/en/details/1395303013282

منبع : www.wam.ae
حتما بخوانید : امارات متحده عربی 2902 مورد جدید مبتلا به کوفید-19 ؛ 1285 مورد بهبودی و دو مورد فوت طی 24 ساعت گذشته خبر می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *