شرایط دریافت ویزای دبی

ویزای دبی

امارات متحده عربی یکی از مدرن‌ترین کشورهای دنیا بوده که در منطقه خاورمیانه قرار دارد. این کشور بسیار لوکس دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی مانند آسمان خراش‌های زیبا، رستوران‌های مجلل، طبیعت کویری زیبا، ساحل‌های دیدنی می‌باشد. از این رو جزء یکی از توریستی‌ترین کشورهای خاورمیانه بوده که سالیانه مسافران زیادی به خود جذب می‌کند. در این مطلب می‌خواهیم شما را با چگونگی دریافت ویزا برای سفر به بزرگ‌ترین شهر این کشور یعنی دبی آشنا سازیم، بنابراین در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با خبیر دبی همراه شوید.

اخذ ویزای دبی

دبی عروس خلیج فارس

دبی بزرگ‌ترین امیرنشین یا همان شهر امارات متحده عربی است. این شهر جزء لوکس‌ترین شهرهای جهان بوده که به واسطه جاذبه‌های گردشگری فراوانی که در آن وجود دارد بسیار توریست پذیر می‌باشد.

شهر دبی در دهه 60 میلادی و پس از کشف نفت در آن به رونق اقتصادی رسید، هم اکنون این شهر به واسطه فروش نفت و جذب توریست توانسته جزء قدرتمندترین اقتصادهای دنیا شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید دبی با فروش نفت توانست اقتصادی قوی برای خود سر پا کند اما هم اکنون تنها 6 درصد از اقتصاد این کلان شهر به فروش نفت اختصاص دارد و درصد قابل توجهی از اقتصاد آن را گردشگری و ساخت و ساز تشکیل می‌دهد.

دبی به عنوان عروس خلیج فارس مسافران زیادی دارد، جاذبه های گردشگری این شهر باعث شده که صنعت گردشگری آن رونق زیادی پیدا کرده و درآمد فوق‌العاده ای برای این شهر کسب کند. اگر شما نیز مشتاق گرفتن اقامت در این شهر بسیار زیبا می‌باشید پس به مواردی که در ادامه گفته می شود توجه کنید.

قانون جدید امارات متحده عربی در مورد ویزای دبی

سفارت امارات متحده عربی قانون جدیدی در مورد ویزای شهر دبی وضع کرده، با توجه به مفاد این قانون در صورت صدور ویزا در طی یک بازه زمانی حتماً باید از آن استفاده شود، در غیر این صورت می‌بایست فردی که ویزای دبی را در یافت کرده به سفارت امارات رفته و علاوه بر کنسل کردن ویزای خود مشمول پرداخت جریمه نیز می‌شود. قبل از وضع این قانون توسط دولت امارات متحده عربی مسافران در صورت عدم استفاده از ویزای صادر شده، خود سفارت بعد از بازه زمانی مشخصی ویزای آن‌ها را کنسل می‌کرد. اما در حال حاضر مسافرین می‌بایست دلیل خودشان را بابت عدم استفاده از ویزا به سفارت گزاش داده، درغیر این صورت سفارت امارات در کنار مشخصات آن‌ها نمره منفی قرار می‌دهد و در صورتی شخص بخواهد مجدداً ویزا دریافت کند با مشکل مواجه خواهد شد.

پاسپورت

دریافت ویزای دبی

برای سفر به امارات متحده عربی به ویزا نیاز دارید، حال مهم نیست سفر شما تجاری است یا تحصیلی و یا حتی تفریحی برای ورود به امارات متحده عربی و شهر دبی حتماً می‌بایست ویزا داشته باشید. برای دریافت ویزای دبی ابتدا باید به سفارت خانه امارات در ایران مراجعه کرده و بعد از تحویل فرم درخواست ویزا به همراه مدارک شناسایی منتظر تأیید درخواست خود شوید. بهتر است این نکته را یادآوری کنیم که سفارت‌خانه امارات متحده عربی هیچگونه دخالتی در اخذ ویزا برای مسافرین ندارد، بلکه این وزارت امارات متحده عربی است که تصمیم می‌گیرد به شما ویزا دهد یا خیر!

برخی از کشورهای خاورمیانه مانند بحرین، قطر، کویت، عربستان سعودی و عمان که جزء شورای همکاری با خلیج فارس هستند، برای ورود به امارات متحده عربی نیازی به ویزا ندارند. در واقع افرادی که اقامت کشورهای گفته شده را دارند در صورت سفر به این کشور ویزا توسط خود دولت به آنان داده می‌شود. چند کشور اروپایی نیز از این شرایط بهره‌مند می‌باشند.

ویزایی که توسط دولت امارات برای کشورهای عضو شورای همکاری با خلیج فارس صادر می‌شود تقریباً 90 روز اعتبار دارد، این در حالی است که ویزای کشورهای دیگر تنها 14 روز معتبر می‌باشد.

نرخ ویزای دبی

نرخ ویزای دبی نیز مانند ویزاهای دیگر به عوامل و شرایطی وابسته است. برای مثال نوع ویزای دریافتی مهمترین عامل در تعیین قیمت آن می‌باشد. در سال 2022 تغییراتی در نرخ ویزای دبی توسط دولت امارات انجام گرفته است اما به طور کلی نمی‌توان گفت که نرخ ویزای دبی نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته، تنها هزینه اضافه شده به قیمت ویزای دبی هزینه‌های مربوط به بیمه کرونا می‌باشد.

انواع ویزای دبی

برای سفر به دبی ویزاهای متنوعی مانند ویزای یک ماهه، ویزای فوری، ویزای سه ماه، ویزای معمولی و عادی وجود دارد هر کدام از آن‌ها دارای قیمت متفاوتی نسبت به یکدیگر می‌باشند. برخی از ویزاهای دریافتی برای سفر به دبی عبارت اند از:

  • ویزای 96 ساعته: این نوع ویزا ارزان‌ترین و کم دردسرترین ویزای دبی است. هزینه اخد این ویزا تقریباً 175 درهم تخمین زده‌اند، این ویزا برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند بسیار مناسب است؛ چرا که در طی 4 روز می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری دبی دیدن کرده و هزینه آن هم بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.
  • ویزای 14 روزه: این نوع ویزا یکی از پرمخاطب‌ترین و پرطرفدارترین ویزاهای دبی محسوب می‌شود. اغلب توریست‌ها برای سفر به امارات متحده عربی و شهر دبی از این ویزا بهره می‌برند. هزینه اخذ ویزای 14 روزه دبی تقریباً 300 درهم بوده و نسبت به بازه زمانی آن قیمتی مقرون به صرفه دارد.
  • ویزای فوری: این نوع ویزا قیمت تقریباً بالایی داشته و تقریباً نرخ آن را 385 درهم تخمین زده‌اند. برای دریافت این ویزا تنها 1 یا 2 روز زمان نیاز است.
  • ویزای سینگل: یا دریافت این نوع ویزا تنها یک بار می‌توانید به امارات متحده عربی سفر کنید، ویزای سینگل به صورت یک ماهه با قیمت 350 درهم، به صورت سه ماهه با قیمت 850 درهم صادر می‌گردد.
  • ویزای مولتی: ویزای مولتی نوعی دیگر از ویزاهای دبی بوده که با اخذ آن می‌توانید چندین بار به امارات متحده عربی سفر کنید. ویزای مولتی نیز به صورت یک ماهه و سه ماهه صادر می‌شود و نرخ قیمت آن نیز برای یک ماه تقریباً 750 درهم و برای سه ماه حدود 1850 درهم می‌باشد.